Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem German Giant Bearded Dragons (pogona vitticeps)

Zdravim mel bych dotaz ohledne techto agam z nemecka ktere byvaji az o polovinu vetsi nez klasicke, zda-li mate skušenost
S jejich porizenim. Po internetu brousim uz nakej patek, ale bohuzel nevim jak se k tomu proklikat abych narazil na chovatele a s importem nemam zadne skusenosti (za uzitecne rady ohledne importu budu velice vdecny)
predem dekuji.:-)

To mate pravdu,ale dle meho nezkuseneho nazoru si myslim ze pro agamu te velikosti by stacilo terarko 150x70x70
aby mela dve dylky ( +- )na sirku a jednu dylku jak na vysku tak na hloubku pro varany co jsem koukal maj prome az prilis obrovske nadrze
a leguani to same, ale jak pisu nevim za informaci o velikosti teraria pro jedince
bych byl vdecny :-)

tak pro 1 zvíře by to stačilo bez problému. Co se týče těch varanů, tak tam záleží na druhu...u menších druhů jsou ty rozměry, co uvádí němci uplně zbytečné a na chov stačí ubikace jako pro stejně velké lacertidy. Sice ty menší druhy jsou krom běžnějších acanthurů většinou o něco dražší, ale to tyhle německé "giant" vousatky taky nebudou na české poměry uplně za hubičku.

Jinak co se týče leguánů, tak leguán automaticky neznamená metr a půl dlouhá I.iguana. Existuje hafo menších druhů.