Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousata - nežere

V lednu jsme si pořídili na teraristické burze samce agamy vousaté. Terárium je 80x40x40. Osvětlení je klasickou žárovkou 40W, 25W UVB replile150 a 5 W úsporná kompaktní zářivka. Teplota pod žárovkou cca 42°C.Agama byla čilá, ale postupně snižovala dávky přijímané potravy. Na doporučení jsme mu cca po 1 měsíci koupili samičku. Oba měli délku cca 30 cm, váhu 60g. U samce jsme provedli vyšetřeni trusu se závěrem na kokcidie. Dostali jsme kapičky a obě zvířata jsem 4 dny léčil. Samec přestal úplně jíst. Začal jsem ho tedy krmit násilím pinzetou. Dostával 3 cvrčky denně a kapátkem vodu. V teráriu vždy mají vodu, zelené (salát, pampelišky) a několik cvrčků. Občas koupíme švába červa a saranče. Samec zemřel v polovině března. Samici máme asi měsíc, normálně jedla cvrčky 2-3cm, dokonce švába 4cm i saranče 5cm. Nyní jsem ji neviděl týden něco sníst, krmit ji odmítám. Dávám ji jen obden kapátkem vodu cca 1ml. Když ji dám cvrčka skoro před nos, jen kouká a cvrček za chvíli uteče. Samici jsem vážil a už zhubnula 5g, nyní má 57g. Prosím poraďte, co děláme špatně. Fotky pošlu večer. Díky

Tak dneska jsem obdrzel vysledek koprologickeho vysetreni: cryptosporidium, invaze kryptosporidii. Lekarka nasadila nejaky jednorazovy lek, na druhy den probiotika ... Cetl jsem ale na netu, ze je to ve vysledku nelecitelne a zvire uhyne, protoze neni schopne potravit stravit ...Prosim o koment a zkusenosti.