Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fleky na kuzi - potrebuji poradit

Ahoj,

prosla jsem nekolik for a porad nemohu prijit na to co s mym drobkem.

Na kuzi jsem mu odhalila 3-4 fleky ohranicene oranzovym zbarvenim (viz. fotografie) nevim jestli to je spatnym svlecenim, on se rad totiz svleka tajne a skryte. Nebo jestli se jedna o nejakou kozni plisen. V okoli se mi zatim nepodrilo zjistit veterinare se specializaci na plazi, tak zkousim jeste vas.

Pri tmavsim zbarveni fleky nejsou temer videt, takze jsem fotografie porizovala pri krmeni na bilem podklade, kde agamak zesvetlal a fleky vylezly.
Kazdopadne ho ted pravidelne rosim a zda se mi ze se to zlepsuje (odhaleni skrv 9.4. a posledni fotografie je z 28.4.), ale muzu si to jen namlouvat.

Zatim mi nikdo nic moc neporadil. Agam je cily, zrout (opravdu strasna popelnice) a snazi si namlouvat samicku :)

UV zareni se vyhyba od mala, nejradeji se nahriva na primem slunci, ci po zarivkou. ale jak Zapnu UVB Repti-glo se stahne a jde do kouta chrnet. (delaji to oba, jak on tak ona)

Diky za jakekoli rady

Bohužel agamy neumí mluvit a bohužel se ani účinně bránit, jinak by Vám zcela jistě nakopala prd...zadek. Agama neumře za dva dny ani kdyby byly 50c vedra, jsou na to totiž zvyklé ze své domoviny. Na co zcela určitě zvyklé nejsou, je chození po studené dlažbě atd. Přeberte si to sama.

Vy si nedáte poradit,že ? Myslíte si, že ta agama bude kňučet a smutně se dívat když bude mít špatné podmínky ? Že vám to třeba řekne ? Přeneste se přes své ego, všichni tito lidé, kteří sem píšou,se snaží pomoct těm nebohým tvorům, které vy mučíte.
Ne nebudu se rozčilovat,kéžby vás potkal horší osud než vaše utýraná zvířata

Ach bože... Opravdu přestávám chápat ty lidi, kteří se místo toho, aby se snažili vytvořit zvířeti správné podmínky, budou dohadovat o tom, že "chovatel" to řekl, "fungovalo" to a přes to nejede vlak,... Ale že tam v těch podmínkách asi brzo exne další chudák zvíře, to si nějak neuvědomí. Ten koutek v pokoji mi opravdu přijde jako vrchol demence, nemůžu si pomoct :-/ ale my jsme asi jen ty hloupé ovce jdoucí s davem, které mají pro své agamy vhodné podmínky... Ale co se po ránu rozčilovat s lidmi, kteří za to očividně nestojí a o radu ovšem taky ne... Zvířat majících takové majitele je mi opravdu líto a z majitelů leda na bl....í