Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama právě snesla vajíčka

Dobrý den, moc se omlouvám za vytvoření už asi miliontého vlákna, ale v panice a v očekávání rychlé reakce si nemohu pomoci nevytvořit vlákno. Agama právě venku na kameni nakladla vajíčka. My bychom agamky i rádi nechali vyklubat,ale vůbec jsme se na tuto variantu nepřipravili a tak s velkou lítostí putovala za barák slepicím. Raději bychom měli samice dvě, ale když už jsme před realitou párečku, tak nezbývá než abychom dokoupili aspon ještě jednu samici, protože jak jsme slyšeli je potřeba apetit samce (který však svůj líný apetit projevil až po třech letech společného soužití)ukojit samicemi minimálně dvěmy. Budeme tedy asi dokupovat, že ( 1. otázka na Vás lidičky - je to potřeba, že?) Dále se chci zeptat za jak dlouhou dobu budeme moci zhruba počítat s dalšími vajíčky - jak jsem psala - samec mi nepřipadá zase až tak aktivní, když došlo po společném tříletém soužití k první snůšce. Rádi bychom se totiž na další vajíčka připravili a měli doma vše potřebné k vychování mláďat.... A třetí poslední otázka se týká dobré péče o rodičku...Co jí máme teď servírovat - normálně krmíme dubiákama, aby zase nabrala. Omlouvám se všem, kteří by nás chtěli pranýřovat za neinformovanost co se pohlaví týká - vím, že jsme to měli zjistit jednoduše návody, které na těchto skvělých stránkách je plno. Děkuji všem za odpovědi.

loading...

takže samice by mohla vyvolat umělé oplodnění jelikož je sexuálně aktivní? Ona se vrhala na méně aktivní "kamarádku nebo kamaráda (kdo ví, fotky snad napoví) a vylučovala nějakou vodičku takovou prapodivnou přičemž byla na své "kamarádce" tlamkou zakouslá, aby jí nemohla utéct a nechala se tahat (jaxe snažila kolegyně utéci) přes celý pokoj. Posílám fotky, na kterých je světle zbarvené pod tlamou ta co snesla vajíčka a s šedivou pod tlamou ta co by mohla být táta...děkuji za názory všem.

moc díky za super odkazy a komentář. Shodli jsme se s manželem, že máme asi dominantní samici, která znásilnila našeho pasivního samečka. Jelikož je čerstvá rodička větší, mohutnější s výraznějšími dominantními sklony (opravdu se ona vrhla na našeho samečka a chytila se ho tlamkou jak ukazuje Vaše přiložené video a řekla si tímto o akt). Je fakt, že až potom si náš samec uvědomil svoji důležitost a začal pokyvovat hlavou a machrovat, čimž dával najevo, že od teď to bude asi on kdo je pantáta. Prostě vše nasvědčovalo do této doby o opaku. Za předpokladu, že máme dominantnější samici a méně aktivního samce si tedy můžeme gratulovat k páru. Schválně mrkněte na první foto- to je dle nejnovějších poznatků samec a na druhém fotu samice - přičemž se chovají naprosto opačně vzhledem k všeobecné charakteristice. Podle fotek to jsou prostě obě samice. Schválně co Vy na to. Hermafrodita máme! :)

Je to tak, samec je na první fotce, protože vajíčka měla ta druhá na fotce. Viděla jsem právě celý akt, který kladení předcházel i samotné kladení a přivedlo nás to všechny v rozpaky, protože jak píšu, tak dominancí vždy hýřila ona a na samečka skočila ona. Proto mi to příjde tak šokující. Ona na něj skočí a nakonec má vajíčka ?! Tomu říkám emancipace....