Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vejce slepýš? půjdou zachránit?

Zdravím, včera jsem při práci vyhrábnul asi 8 vajec, jsou cca 1cm velký, oválný, kožovitý (měkký). byly v písku tak 15 cm hluboko. ty nepoškozený jsem dal do velké sklenice do podobné hloubky a nechal venku. v okolí žije hromada slepýšů a ještěrek, tak to bude jedno nebo druhé. jaké podmínky vytvořit, aby měli co největší šanci? díky

mikiservis@seznam.cz

Tak tipla bych, že ideálně napodobit podmínky co byly v místech, kde jste je našel. Takže předpokládám, že nějaké to sluníčko a udržujte vlhčí substrát. Mláďata po vylíhnutí buď hned vypustit, nebo pár dní rozkrmit a pak vypustit.

Takže předpokládám, že nějaké to sluníčko

pokud jsou ve sklenici, tak určitě nedávat na sluníčko. To by z nich akorát byly vejce na tvrdo...sklenici stačí dát někam na teplejší místo kde není víc jak 30°C a ještěrky se pravděpodobně vylíhnou. Akorát hlídat vlhkost, aby to nevyschlo a taky nebylo moc vlhké. Jen se z hloubky 15cm ve sklenici asi nevyhrabou, chce to je substrátem jen lehce zakrýt.