Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jemenský nežere

Zdravím,

mám takový problém, že můj 3 až 4 měsíční chameleon odmítá jíst... před dvěma týdny svlékal kůži (trochu kůže má ještě za hlavou a od té doby málo žere... Cvrčka skoro vůbec nejí (pobíhá mu tam tak 5 cvrčků ale on je nechce sežrat) a když mu tam hodím živou mouchu tak ji hned zpozoruje a sní.

Terárium mám o rozměrech 40x40x80cm. V terárii má žárovky reptile UVB 100 (25w) a Daylight basking spot (50w). Vlhkost v terárii 50% (vlhčím mu 2x denně) a teplota přes den 32° C a přes noc okolo 22° C. Každé druhý den mu cvrčky obaluji v ExoTerra kalcium + vitamin D3 a jednou týdně v ExoTerra Multivitamín.

Děkuji za rady.

Rosit 2x denně je blbost, chameleon není žába. Rosit stačí 2x týdně.

Vitaminujete špatně, takhle Vám chamík brzo pojde na hypervitaminózu D3kou... používejte pouze čistý vápník (drcená sépiovka), nebo třeba Plastin. Jednou týdně pak plný mulťák, např. Roboran H.