Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení vlhkosti o 20%

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak zvýšit vlhkost na více, než cca 35%. Vytvořil jsem terárium pro mládě chameleona jeménského, mám jako podklad rašelinu s pískem 1:1 mám to obrostlé photosem, mám vcelku malé větrání, a vlhkost se pohybuje stála na těch cca 35%, ve střední části teraria, nahoře kde se bude slunit, je kolem pouhých 30%, a dole je tak k 50%. A to jsem to zkoušel rosit cca 3x za den, a to celkem dost, voda se mi odpařila většinou tak za hodinku a půl.
Děkuji za rady :)

Pokud máš v teráriu potos a zeminu, problém není ve vlhkosti, ale v tom, že máš vlhkoměr, kterej neměří ;-). Vlhkost u jemenáků vůbec nemá smysl řešit, tímhle ho tak maximálně sejmeš.

mám vcelku malé větrání

Tímhle ho sejmeš na jisto. Terárko musí být perfektně odvětrané.
Vlhkost neřeš, zvětši větrání.

Oukej, dekuju vlhkost přestanu řešit, tak v terárku mám ve předu mřížku, cca 10 cm vysokou a přes celý předek teraria, a nahoře mam z 1/3 větrání, terarko je ze skla, takže nevím jestli ho budu moct zvětšit :( Mám do 3 měsícu v plánu udělat velké, z OSB desek :) Děkuju za radu :)