Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - zdravotní problémy

Dobry den, mam problem s mojim chameleonom. Je rok a po stary je to samec a vzdy bol v poriadku. Posledny mesiac a pol prestal zrat, zere fakt malo (1-3 cvrcky tyzdenne) iba sa na nich pozrie a odide. Zacal prehrabavat cele terrarium akokeby nieco hladal. Na fore som citl zevraj staci zvacsit zvetravanie no nestacilo.. Mal som ho cely den v otvorenom terrarku cise sa pokusil par krat ujst ale vratil som ho spat. Vodu som mu strikal 2-3 cez den cize vlhkost a vodu mal.Ale teraz uz ani tu nechce.skusil som mu ju striekat do papulky ale fungovalo to asi iba prvy tyzden, potom ju prijal ale ked sa naklonil hned z neho vytiekla. Vitaminy dostava v podobe prasku okolo cvrckov.
Terrarko je dostatocne vyhriate. Zvykol som ho davat von z terrarka a dat ho na taky velky izbovy strom ma asi 1.70cm a vzdy vyliezol hole do koruny k listom a lezal tam. Teraz iba stoji prichiteny o kmen a asi po 15 min. sa rozhodne ist dole a hrabe sa v hline. Vopred dakujem za odpovede
Změna předmětu, původně: Chameleon jemensky (MadMike)

Dobrý den,
změňte v podstatě úplně vše, co jste dosud nazýval chovem. Jste si jistý, že je to samec? Hlavně ho přestaňte zalévat a vyndavat z terária. Popište přesněji podmínky chovu, jaké dáváte vitamíny a vložte foto terária. Divím se, že přežil tak dlouho...
Najděte si tady vlákna o chovu Chamaeleo Calyptratus a čtěte a hlavně vnímejte a přemýšlejte u toho.

To je popis - terárko má velké,dostatečně vyhřáté.
Asi by chtělo napsat konkrétní rozměry a teploty,teda jestli chcete poradit.
Hlavně z něho nedělejte chameleona vodního.
Podával jste vápník?
Taky se zeptám máte opravdu samce?
Proč ho v takové zimě tahate ven?
Opravdu toho máte hodně vylepšit.

Mam naozaj samca,
V jakej zime? Davam ho na izbovy stromcek a doma mame teplo (je tam sice trochu rozdiel oproti teple v terarku ale nieje to nejak vela. V terrarku ma akolo tych 27 stupnou pri lampe az +- 40. A rozmer je 100 x 60 x 40. 100 na vysku 60 na sirku a 40 ma od zadu do predu. Vapnik som mu nijak nepodaval.

Dobrý den,
jestli se Vás komentáře nějak dotkly, zkuste to překonat a vložte sem fotografii terária a zvířete. Podle toho, co jste zatím napsal, je bohužel v pořádku zatím jen rozměr terária a víceméně teploty. Důležité ale je také větrání a vlhkost vzduchu, podávání Ca + správné dávkování vitamínů, vhodný typ UVB zdroje atd. Pokud je toto špatně a ještě budete chameleona tahat každou chvíli ven z terária, moc dlouho nepřežije.

Boli sme s nim u veterinara. Problem s tym hrabanim sa sice nevyriesil no zistilo sa ze nema rok a pol ako som si myslel no mal uz skoro 5r v com nas vlastne predajca oklamal ale aj doktor si na prvy pohlad myslel ze je to este mladi samec. Vo velkosti to nebolo poznat je vcelku mali. Hrabat uz prestal no doktor povedal ze uz je dost stary a dava mu maximalne mesiac. Aj tak dakujem za pomoc