Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wobbling u krajt královských

Slyšela jsem, že v případě křížení barevných forem kde se vyskytuje gen spider, může dojít k postižení mláďat - wobbling. Máte s tím zkušenosti? Je to častý případ? Znám chovatele, který má 6 hadů. Buď spider formy nebo s genem spider. U tří hadů se mu tato nemoc objevila a u dalších tří ne. Ráda bych si od něj koupila bumble bee.. ale teď váhám.

Já měl samce spider, wobbling se u něj objevoval spíše výjímečně když začal lozit po terárku,ale pravidelně při krmení. Nejsem nějaký chovatel hadů ale myslím že se to u tohohle genu objeví dřív nebo později.Naopak bez téhle mutace by nebyla spousta krásných a nových mutací.

"wobbling" je pouze marketingové označení pro závažnou dědičnou genetickou poruchu nervové soustavy. Zní to totiž lépe. "Ten had je naprosto v pohodě, to je woobling, to dělaj normálně."

"Naopak bez téhle mutace by nebyla spousta krásných a nových mutací." - jestli chce kdokoliv cíleně množit zvířata, která si nesou genetické vady - jen kvůli tomu, že se mu líbí barvičky..... to samé vyšlechtěné formy bez šupin (scaleless). Jestli je tento typ teraristiky ta láska ke zvířatům, tak mi připadá hodně perverzní.