Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podivné chování krajty královské

Dobrý věčer,

ráda bych se optala zda-li se někdo setkal s podobným "šmejděním" u krajty.

Mám asi 5 měsíčního samečka a poslední dobou mi neustále "doluje" podestýlku. Prvně jsem myslela,že je to nedostatečným úkrytem. Ten jsem vyměnile, ale toto "dolování" po par dnech pokračovalo. Občas i ohrabuje na topnou desku. V teráriu udržuji teplotu 29 s max do 31 stupnů(teplota měřena v rohu nad topnou deskou) Podotýkám topná deska není umístěna přímo pod podestýlkou,ale pod sklem ze spodu. Plus je občas delší dobu "přilepený" na jednou s větracích otvorů.

Děkuji předem za vaše rady a poznatky :)

Vážně? Já mám právě problém s krmením. :D Nechce mi sám jíst.Sám na myš nezaútočí,ale když mu jen pootevřu tlamu myší, tak okamžitě začne stahovat a po té pěkne jíst. Tak ho právě nechávám trochu "vyhladovět" a uvidím.
Děkuji, vážně jsem toto nevěděla. :) Mam svého prvního hada a stále se snažím zjištovat více a více informací. A právě toto "hrabání" předtím nikdy nedělal. :D

Hrabou i jiné druhy hadů. Naše užovky prorývají pravidelně celé terárko. Občas u nich máme i živé rostliny a ty někdy úplně vyryjí ven z květináče :-) Myslím, že je to pro ně zpestření, zkoumají, hledají potravu, atd.