Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem phelsuma m.g. stávkuje

Zdravím, asi před tejdnem, jsem dával svojí phelzumu kámošoj, kterej jí má taky... víceméně jsme identifikovali, že se jedná o samce a samici (moje NZ 10/07 jeho NZ 11/07).
Dali jsme je do jednoho teraria a nic... na noc je radši oddělil (kdyby to byl samec a samec) a druhej den, je dal zase k sobě a po chvilce ta jeho začala hlavou kejvat ze strany na stranu a pak si vyjeli po krku. Kámoš se toho lek oddělil je a mojí mi vrátil (já si řikal, že to je beztak nějákej jejich rituál, no ale stejně jsou na páření ještě mladý, tak jsem si jí odnesl domů.)
Ta potvora od tý doby nežere. je to už cca asi 4 dny, nechce ani cvrčky, ani červy, ani zelený. Nemohlo by to bejt, že se jí "stejská"?
ještě pro upřesnění zasílám fotky ocasů, jestli to je fakt on a ona.

moje
[http://img384.imageshack.us/img384/7585/img2581snv5 .th.jpg]
opět moje
[http://img224.imageshack.us/img224/7537/img2583sxh1 .th.jpg]
jeho
[http://img224.imageshack.us/img224/4444/img2541sfn6 .th.jpg]
obě spolu (nalevo kámošova, napravo moje)
[http://img515.imageshack.us/img515/1342/img2537vm1. th.jpg]

fajn, tak dneska už mě naštvala a násilím jsem do ní dostal půlku cvrčka obalenýho ve vitamínech.....

tak uvidim, kdyžtak zkusim jinou potravu, jestli si do zejtra neuloví něco sama.

Jinak násilný krmení je jednodušší než u agam vousatejch, těm tu tlamu vusíte vypáčit, aby jste je nakrmili.... tady jsem jen škrtnul o ret a tlamu výhružně otevřel, tak jsem napíchnul půlku cvrka na ztupenou špejli a vrazil mu to do huby, dvakrát žvejknul a odhodil mrštěním hlavou cvrka asi na půl metru :-) natřetí pokus jsem mu ho narval dál, tak mu nezbylo nic, než to sežvejkat.

No, to je potíž. Sestavení páru u Phelsum není nikdy úplně snadné, chce to trochu zkušenosti. A když je dáte dohromady, tak po sobě vyrazej, i když je jedno samice. Prostě samec je vždy dominantní. Mě často samice na nějakej čas zalzela a nechtěl žrát (třeba 4-5 dnů, i týden), ale pak se to spravilo. Z teěch fotek si nerisknu nic určovat.
Ani skupina 1.2 není moc reálná, vždy bude jedna samice dominantní a tu druhou utlačuje.VH

Z tych fotiek sa to nedá určit,je treba odfotit oblast zadnych noh(stehenu čast)kde sa u samca nachádzaju vyrazné preanálne pory.

felzuma ti nežerie lebo je stresovaná z premiestnenia do neznámeho prostredia,navyše ked po nej vyštartovala tá kamošova felzuma.Nechaj ju pár dní vklude,nech si zas zvykne na svoje tera.
No a tá fotka terária na ktorej su spolu,to tera je uplne zle zariadené,málo konárov,žiadne ukryty(bambusové tyče),žiadna zelen . V takom tera ti pár felzum nebude prosperovat.

hlavně do ní necpi nic násilně. Proč se všichni, místo aby odstranili příčinu nežraní zvířete, tak se ho snaží ládovat násilně, aby ještě zvýšili stres a celou situaci ještě zhoršili? ]:( Pokud zvíře má všechno tak, jak potřebuje, tak po pár dnech, co se rozkouká žere samo. Nech ji v klidu, a pokud ji ostatní zvířata šikanujou, což může být důvodem nežraní jedince, tak ji prostě odděl. Ale nežraní třetí den není nic divného, dej jí čas.

Využiji staršího vlákna..
Prosím rád bych se zeptal zda je možné sestavit k sobě chovný pár phelsuma grandis, tedy samce a samici ze stejného odchovu(stejných rodičů).Zda není lepší když třeba samice bude pocházet od jiného chovatele-jiného nepříbuzného odchovu.
Děkuji