Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crotaphytus collaris X Pogona vitticeps

Ahoj,
tenhle dotaz nepíšu za sebe, ale za kamarádktu, která nemá pravidelnou možnost interentu.
Také už se "nakazila" a chtěla by si pořídit domů nějakou "příšerku".
Vybrala si Crotaphytus collaris a poprosila mě o další informace o nich. Něco už má načteno (z netu) tak jen jesli nemáte nějaké informace, jako třeba na co sidát pozor při koupi, jak se pozdná (u mláďat) samec od samice?
Jinak já jsem jí doporučovala Ponga vitticeps. I když nároky mají celkem podobné. Jenže "agamu má každý" a tak proto by ona radši obojkáče.
Bude to její první terarijní zvíře, nebude moc náročný pro začátečníka?
Také bych se ještě chtěla zeptat, jestli se běžně prodávají na burze? Zítra se jedeme podívat na Ládví. Nemyslím tím, aby si ho hned koupila, to by asi nešlo. Terárko sice má, ale ještě ne zařízené. Ale mohla by se tam domluvit na odběru nebo získat info osboně.
Díky za rady
Změna předmětu, původně: Crotaphytus collaris X Ponaga vitticeps (krokodýl)

loading...

Pohlaví u Crotaphytus collaris se dá poznat třeba podle zbarvení. Sameček je výrazný žlutohnědý až modrozelený s černobílím obojkem se širokým kořenem ocasu a větší hlavou. Samička má ceklově menší stavbu těla oproti samci. Je méně nápadná, šedohnědá s nevýrazným obojkem. Samička se dá poznat také, podle dvou teček, které se nachází ze spodní části kořene osasu. Také jsem se rozhodoval mezi Crotaphytus collaris a Pogona vitticeps. Vyhrál Crotaphytus collaris. Pro začátečníka je literatura moc nedoporučuje, kde píšou, že se můžou objevit metabolické poruchy. Při dodržení správných podmínek chovu a každodenní podávání vitamínů (Plastin, nutrimix, rozdrcené skořápky,..)by neměl být problém. Pod zdrojem světla potřebujie mít teplotu 40 stupňů a silný zdroj uv záření. Používám repti glo 10. Patří mezi živější ještěrky. Tento druh chovám v páru skoro rok a zatím nemám žádné problémy. Kromě jednoho odčervování způsobeno krmením smýkaným hmyzem z louky, kde se venčili psi. Už po 6 měsících nakladla první snůšku se šesti vajíčky (Bohužel se nepodařila inkubace). Vynahradila si to v zápětí po 25 dnech druhou snůškou 24. prosince se čtyřmy vajíčky. Termín líhnutí začíná právě dnes, kde čekají v inkubátoru dvě zdravá vejce. Ještěrky jsem dlouho scháněl, nakonec přes internet a pomocí kurýra ČD nechal dopravit 14 denní mlaďochy.
Moje terárium, foto a info o druhu:
http://www.budweiserclub.net/modules/news/article. php?storyid=114
http://www.budweiserclub.net/modules/news/article. php?storyid=116

Zatím nejsou vylíhnuté, čekám je ale každým dnem. Už mají termín. Mám dvě vajíčka. Po vylíhnutí je budu nabízet nejdříve po 14 dnech, když dubou dobře přijímat potravu. Jestli byste měla zájem tak se můžeme předem domluvit. Chcete samečka, samičku, nebo když bude párek? Odepište mi prosím raději na můj email.;-)