Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaberus discoidalis

Ahoj všem chovatelům, chtěl bych se jen zeptat na základní podmínky chovu.Na internetu jsme skoro nic nenašli,je to prý nový druh švába.Tak prosím kdo má nějaké zkušenosti s chovem poraďte. Díky moc s pozdravem tommík

loading...

Jak jsem psal, jako třeba blaptica dubia nebo blaberus craniifer, giganteus atd....
O těch toho najdeš dost i v češtině :-).
Jestli myslíš podkladem substrát, tak ten zásadně nedoporučuju, jen to zhoršuje hygienu chovu. Ideálně jen plata od vajec na stojato a hotovo.
Teploty mezi 27-29°C, nad se jim zkracuje život, pod se pomalu množí.
Nemám s nima osobní zkušenosti, ale jestli ti jde o chov na krmení bral bych raději osvědčený dubie, tartary nebo cinerei, mě osobně se blaberové zdají, že se množí pomaleji, ale záleží samozřejmě na tobě :-).

diskoidaly chovam a mam tu zkusenost, ze jejich potencial co se tyka mnozeni je s dubiema minimalne srovnatelny. Tim, ze jsou vetsi, tak rostou o neco dele, ale zase dele ziji a na zaplacnuti hladoveho zaludku nejakeho jestera jich staci mene. Na chov nenarocni, jedou dobre jak na prolozkach, tak na substratu - rady se v nem zdrzuji male nymfy. Dulezite je neprevlhcovat, mne se osvedcila sucha listovka kterou svabi i velice radi poziraji.