Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se svlekem

Dobrý den.Chovám Krajtu královskou už asi rok.Nejen,že má neustálé výkyvy co se žraní týče.jednou žere pravidelně,pak zase tři měsíce nechce,ale navíc se neustále svléká.jen co jeden svlek dokončí,začne druhý.Navíc se svléká tak,že se jí kůže odlupuje nestejnoměrně,takže kůže nezůstane vcelku.Nevím si rady.Díky

loading...

Stejně je smutné, že si lidé koupí hada a potom teprve zjištují fakta. Ona stačí obyčejná ta párstránková brožurka, co se prodává snad v každém zverimexu za pár korun a člověk hned má aspon nějaké základní informace... když už nic jiného. Takhle regiuska musí asi dost trpvět. Lhot je teraristika teď v modě asi jako být gay či metrosexuál - tady tím ale aspon nikomu neublížím

V terárku mám nádrž s vodou,ale nelehává v ní.jen z ní pije.Větve tam má.Jsou několikrát vyvařené,právě z důvodu podezření na roztoče.Substrát nemám,v terárku mám drobounký štěrk,který pravidelně propírám.Teplotu v terárku udržuji kolem 29 stupňu přes den a cca 24 přes noc.Vlhkost mám kolem sedmdesáti.Hadovi je cca rok a půl a zatím ani jeden normální svlek.Roztoče jsem nikde nenašla.Mám tam i kytky,ale umělý :)

Zkuste sem hodit její fotku, ten štěrk není nejvhodnější, může se dostat pod šupinky, prováděli jste nějaké změny v terárku, nebo jste přemístili hada do jiné místnosti před tím než se začaly oběvovat problémy se svlekem? Takže rok nemá had vpořádku ani jeden svlek. nejspíš děláte něco špatně, měli byste zkontrolovat podmínky chovu hada ;)

Možná se mi bodou ostatní smát, ale napíšu ti to, třeba ti to pomůže.
Mám taky regiusky a taky jsem v terárku na vlhkoměru měl vlhkost 65-70%, přesto hadi přestali žrát.
Nakonec po zkoumání všeho možného jsem náhodou zavadil a vlhkoměr, vypadlo z něho sklíčko ( plastovej kryt) a zjistil jsem, že byl celou dobu zaseklej, takže špatná vlhkost.
Okamžitě jsem narosil a bylo vše v pohodě.
Zkus nejdřív zkontrolovat podmínky chovu, pokud je vše ok, vzal bych ji k vetovi.

takže upřesňuji podmínky v terárku.Včera jsem mrkla do terárka a vlhkost je 82.To se mi zdá hodně,ale přiznám se,že netuším jak velký vliv to má na hada samotného.a štěrk se mu pod šupinky určo nedostane.Říkala jsem sice drobounký,ale je jako např. pro rybičky.kamínky no.Jinak už fakt nevim.No teď jsme se stěhovali a dostala nové terárko,což by bylo pochopitelný než se adaptuje,ale dělala to i ve starém,tak nevím no..:(

Zdravim, tak jen na zacatek par otazek mozna trivialnich, ale chyba byva casto primitivni opomenuti nejake zakladni veci, tedy:
1.) Poznate svlek?
2.) kdyz uz se had svlece, tedy v carech jak pisete, pomahate mu odstranit zbytky stare pokozky nebo je nechavate na hadovi?
3.) Pozadam Vas o foto, ne Vase, ale hada pochopitelne.)z duvodu posouzeni zdravotniho stavu a pod
4.) Zpusob nabyti hada, tedy, kdy jste ho koupila, burza, zverimex, obchodnik, prekupnik, zda jste si vedoma toho, jestli jde o odchov ci odchyt a cena za jakou jste hada koupila.

Pokud mi zodpovite tohle vsechno, verim, ze se postupne nekam dopracujeme:)
Chovu zdar

Ahojky 1)svlek rozeznávám v první řadě podle zakalení očí.většinou pak v nejbližší době následuje.
2)nechám ho svléci co zvládne,kůži odstraním z terárka a zbytek většinou do týdne někde ošoupe.což je pak větší problém uklidit po něm tak aby v terárku nezůstávali zbytky kůže a zamezilo se výskytu roztočů.Jinak jsem slyšela,že někteří hadi se prostě neumí svléci a je zapotřebí jim pomoct ve vlažné vodě.nemám s tím však zkušenost,takže jsem raději zvolila nejdříve poradnu...
3)Foto dodám jak nejdříve bude možné.počítač a hada mám na dvou místech dost od sebe vzdálených..:) jinak ale nevykazuje žádné znaky nezdraví (dle mého soudu) a mám hada vyfotit tak jak je?nebo až se zase začne svlékat???
4)koupila jsem ho ve zverimexu (petcenter),podle všeho by mělo jít o odchov a stál 3800,-

Ahoj, super, svlek poznas:)
Ad 2.) okamzite kdyz se nesvlece prvni noc, dejme tomu, tak ho vezmes a nechas ho vykupcit ve vane, tak a¨by byla vlazna voda a jemne odmasirujes nesvlecenou kuzi, jde to lehce po odmoceni.)Pozor na oci, ty se svlekaji take a nesmi na nich zustat supina.)
3.) je super, ze podle Tebe vypada dobre,ale preci jen sem foto dej, at vidime v jakem je vyzivnem stavu a pod
4.) netroufam si hadat, ale o odchovu spis pochybuji, chtelo by to hada videt, bohuzel tyto krajty jsou k nam tak casto a v tak velkem mnozstvi dovazeny, ze je vic odchytu jak odchovu v terariich....
Napadlo mne, ze to spatne svlekani muze zpusobovat stara kuze, ktera se na urcitych mistech vrstvi, proto je dulezite mu pomoci svlek kompletne dokoncit.Pak se uvidi co dal:)
Chovu zdar

AHOJ, chtěl bych se zeptat ke svlékání: Mám 0,1 BC imperátor 10 měs. a mám ji doma 2 týdny a teď se bude svlíkat. Oči má zakalené - už leží více jak 24h namočená v misce s vodou - bojím se, že se nachladí... Za jak dlouho by se měla svlíknout? může mi prosím někdo poradit? Sorry, ale jen se bojím, aby se hadice třeba nenachladila... Roman

Pokud je v terárku, kde miska s vodou je, dostatečná teplota, není důvod se nachlazení obávat. Někteří hadi se takto před svlekem koupou. Po několika dnech dojde k odkalení a pak svleku. Moje zkušenost je taková, že to trvá 7 - 10 dní (zakalení, odkalení, svlek).

Teplotu mám u žárovky 35C a na podlaze v nejchladnějším místě 24C (miska s vodou je na podlaze a voda v ní určitě nebude teplá). Jinak se před zakalením ráda vyhřívala - do misky vlezla jen málokdy... Tak asi bude vše OK a nachlazení se tedy bát nemusím? :-) Jen aby tam nebyla ještě další 2 dny - prostě se o ni bojím...

Nebude teplá? Záleží, co si představuješ pod tímhle pojmem. Jako ve vaně určitě ne, ale studená jako z lednice taky ne. Neboj, v klidu. A to, že tam ještě nějakou dobu bude je dost pravděpodobné. A že do misky jinak neleze je docela v pořádku, příliš se totiž častou koupou hadi s nějakými parazity.