Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had se roztrhne?????

Ahoj mam koralovku asi necelych 7Ocm a davam ji skakavky, nedavno me kamarad zaskocil vetou ,,Kdyz das po 3 tydnech hadovi mysku, tlamu sice roztahne na pozadovanou velikost mysky ale telo se hadovi muze roztrhnout":x:co je na tom pravdy?ja myslim ze je to blbost, ale radsi se zeptam Vas odborniku protoze se o sveho hada bojim, ale opravdu jak ma v brise mysku tak ma kuzi hodne napnutou ale ja myslim ze je to normalni ne?tak dekuji za odpoved, jo jeste bych zapomela, chtela bych se jeste zeptat jak casto maji mastomysi holata?Obe samicky co mam uz mely a budou mit v nejblizsi dobe zase nebo za nejakou dobu?omlouvam se ale v mastomyskach jsem zacatecnik:-[tak dekuji za odpoved

Taky se mi takhle samo jednou ,,roztrhlo" mládě campbellky (na krku). Kůže jí praskla podél, v prostoru první a druhé řady dorsalií. Celá trhlina byla vzdálená asi 1 cm od koutku tlamy, a v délce asi dvou centimetrů. Kupodivu hadovi to vůbec nevadilo a myše klidně dopolykal i když rozšklebující se rána (z důvodu polykání) vypadala hrozně. Rána vůbec nekrvácela. Roztržená byla vnější kůže, takže trhlinou byla vidět bíle zbarvená zažívací trubice. Hada jsem přendal do hygienicky čisté nádrže (na ubrousek) a ránu po několik dnů ošetřoval slabším roztokem hypermanganu. Rána se potom co ji přestala zevnitř rozpínat potrava, sama stahla a zhojila až neuvěřitelně rychle. Had byl dokonce ochoten hned po týdnu si sám vzít hole. Raději jsem ale nekrmil cca měsíc, protože jsem měl obavy aby se rána zase krmením neotevřela.

Mě se tohle taky stalo- u mláděte E. striatus.Bylo to teda při násilném krmení-jakmile jsem hole posunul "za hlavu" mládě tak silně tlačilo, proti holeti a ikdyž jsem hole dál neposunoval, tak se hadovi protrhla kůže na krku a hole na mě "vykouklo" ven:-D.Jak tady už bylo napsáno rána se velice rychle zahojila-hada jsem dal do plast. boxu na ubrousky a ránu jsem potíral Prurivetem, ale dost nepravidelně.Mimochodem u toho samého jedince se mi tohle stalo ještě 2x.Vždy se mu to zahojilo-mezitím jsem krmil sondou a při násilném krmení to opět prasklo-ale na druhé straně krku.Vyřešilo to dlouhodobější krmení sondou rozmixovanou potravou, pak začal žrát sám...:-p

Moje popsaná zkušenost v předchozím příspěvku s campbellkou, právě NEBYLA PŘI NÁSILNÉM KRMENÍ! Dokonce bych řekl, že ani myše kterým si takhle ublížila, nebylo nikterak velké.Nevím proč jí bok v tu chvíli takhle prasknul. Zaráží mi, že to ani hadovi nijak nevadilo a klidně polykal dál.

Čerstvě narozený hroznýš má sice jen okolo 35 - 40 cm, ale je poměrně mohutný a zvládne spolknout odstávče myši, ale opravdu velkou myš by do něj cpal asi jen blázen. Nicméně, jak vidno i to lze bez porušení kůže. Kůže musela být ve výše popsaných případech nějakým způsobem oslabena nebo narušena. Ona při tom tlaku stačí i nějaká mikrotrhlinka nebo nějaký problém z pružností kůže a asi se to rozjede pak snadno. Naštěstí regenerace hadů je v takových případech velmi rychlá.