Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dendrobates - odchov mláďat

Dobrý den,
chovám žabky Dendrobates truncatus a podařilo se mi je rozmnožit. Nicméně mám problém, první žabka už metamorfovala a od soboty je na souši bez ocásku, řekla bych, že se ještě dobarvuje. Zatím nežere, zkoušela jsem jí předkládat octomilky, ale vůbec na ně nereaguje. Chtěla bych se zeptat zkušenějších chovatelů, kdy začínají žabky přijímat potravu? Nejsou na ně octomilky příliš veliké? Mám k dispozici ty větší, mám se zkusit poohlédnout po menším druhu nebo je vhodnější předkládat chvostoskoky? Nebo se strachuju zbytečně a žabka se rozkrmí během následujících dnů na větších octomilkách?
Moc děkuji za radu..

Potravu začnou přijímat nedlouho po té co vstřebají ocásek - nevím jak vaše D. truncatus, ale moje 1cm Phyllobates vittatus větší druh octomilek v pohodě lovily. Já jsem metamorfované žabky přemístil do odchovné nádrže nasypal octomilky a nechal je v klidu, ne že by hnedka začaly lovit, to spíš když octomilka zbloudila blízko k jejich tlamce tak ji zblajzly. "Aktivně" lovit začaly až tak po týdnu - 14ti dnech.

Dobrý den, jeden dotázek, nedaří se mi odchovávat Dendrobates leucomelas, přicházím o vajíčka před vykulením pulců nebo hned po vykulení, přitom Epipedobates trikolory se množí v pohodě. Používám odstátou vodovodní vodu. Neví někdo kde by mohl být zádrhel?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se dají Dendrobates leucomelas rozmnožit přímo v teráriu mám v něm poměrně hodně bromelií takže mají dostatek úžlabin mezi listy kam by mohli kláds. Ještě by mi zajímalo v jakém stáří se tak začínají rozmnožovat (mě začali cca před měsícem zpívat, ale nevím jestli je to znak dospělosti nebo jen určité stádium vývoje)a jak dluho trvá než se z vajíčka vyvine žabka??
Děkuji za rady.

Dobrý den, u dvou pulečků vittatusek na místech, kde by měli vyrazit přední nožky se nafoukly takové vzduchové bublinky. Nadnáší je to a stěžuje pohyblivost ve vodním sloupci. Moc nevím, jak bych to lépe popsal. Jeden již uhynul. Nemáte někdo zkušenost s něčím takovým? Jak proti tomu bojovat? Díky za rady.

to je normální, občas se objeví u žabek nějaký defekt (vývojová vada), to vám potvrdí každý chovatel, ať už jde o to co popisujete, nebo se např. pulec vůbec nevyvine, žabce nedostatečně narostou přední nohy (sirkové nohy), nevyvinou se oči, nebo naopak má žabka více než 4 nohy...

Prevence: pořídit si kvalitní filtr, nejideálněji reverzní osmózu
Léčba: pulce dát do destilované vody ( pokud nemáte osmotickou ), nekrmit a pravidelně vodu měnit ( může to pomoci, ale pulec je již ve vysokém stádiu metamorfózy ) a můžete zkusit do vody přidat i to FMC nebo jiné léčivo pro ryby.

ahoj, ve čtvrtek jsem objevila snůšku od phyllobates vittatus-celkem 12 vajíček, přendala jsem je do malé mističky s čistou vodou jen tolik, aby vajíčka trošku vyčnívaly, ale dnes už jsem si všimla, že u některých vajíček se ten vnitřní obal kolem "žloutků" zakaluje do bíla, z čehož usuzuji, že vajíčka plesniví, u prvních snůšek je to asi normální jev, jen se chci zeptat, zda se tomu dá nějak zabránit např. nějakou desinfekcí či přidáním olšových šištiček, za jak dlouho po první snůšce může samička zase klást? děkuji za reakce

ahoj, pls za jak dlouho je u vajíček vittatusek poznat, že byla oplodněna? myslím, kdy začne být vidět nějaký pulec, protože už mám 4.snůšku a mé očekávání se vždy po několika dnech rozplyne, neboť vajíčka se zakalí, teď mám snůšku starou asi 4dny a vajíčka nevypadají, že by byla zakalená, na druhou stranu ale ani nevidím nějaké známky vyvíjejícího se pulce, děkuji

ahoj, tak dnes jsem našla druhého pulečka mrtvého :( nevím, čím to může být, do teď byli OK a najednou během dvou dnů dva mrtví, napadlo mě, jestli to nemůže být rostlinkou, kterou jsem k nim dala, jestli není třeba jedovatá, ale ta už je tam dýl, dyžtak je to růžkatec ponořený, pak mě napadli možní parazité z rostlinky, protože rostlinka je z akvárka, ale rybky jsou OK, to by to bylo i na rybách...pulcům ještě není ani měsíc, máte někdo podobné zkušenosti? chovám je pohromadě, jde o phyllobates vittatus, teplota okolo 22 stupňů přes den, okolo 19 v noci, krmím jednou denně tetraminem a kopřivami, děkuji za odpovědi
PS: je možné u pulců použít k desinfekci FMC pro ryby? děkuji

Pulce jsem odchovával ve skupinách po 10 ks. v plastovejch krabičkách (viz foto nahoře), bez rostlin, vodu jsem měnil každý den (odsávání nečistot a zbytků stříkačkou), vždy jen tak 1/3 vody, aby pulci neutrpěli moc veliký šok. Teplota okolo 24 přes den v noci pokles na +/- 19 - krmil jsem tetraminem, neumřel mi ani jeden.

Měla bych dotaz jsou Dendrobátky vedeny jako druhy zvířat vyžadující zvláštní péči? A musej bejt přihlášeny? Ve vyhlášce č. 411/2008 Sb., o stanovení druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči § 2 se píše (1) Z třídy plazů (Reptilia) jsou druhy zvířat vyžadující zvláštní péči a) všechny jedovaté druhy, ale pralesničky svou jedovatost ztrácej rychle pokud nemaj specifickou potravu....

§ 2 se píše (1) Z třídy plazů (Reptilia) jsou druhy zvířat vyžadující zvláštní péči a) všechny jedovaté druhy, ale pralesničky svou jedovatost ztrácej rychle pokud nemaj specifickou potravu....

hmm a odkdy jsou dendrobatky plazy??? Jen pro zajimavost - ja jsem je vzdy povazoval za zaby, coz jsou obojzivelnici...

Měla bych dotaz máte někdo zkušenost s chovem dendrobátek na vlhčených papírových utěrkách? Nebo je to zcela nevhodné? Na burze mi jeden chovatel říkal že čistí komplet u dendrobátek terárka jednou za 14 dní, takto by to šlo jednodušeji a mikro cvrčci by se neměli kam schovávat.:?: