Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snůška leguána zeleného

Zdravim,
pokud nekdo ma zkusenosti se snuskou leguana zeleneho, budu rad, kdyz se tady podelite o sve postrehy tykajici se zarizeni kladiste a hlavne nasledne inkubaci. Tedy jaky typ inkubatoru ste pouzili (suchy/ mokry), vytapeni, substrat atd.

Predem diky za jakekoli informace
Tomas

zaprvé, můžu říct, že 1/2m je docela málo, ideální by bylo tak 80-100cm, 0,5m vyhrabe s klidem bazilišek i chameleon, je to takové minimum...

a jak udelam ze skopku , ktery bude naplney substratem, noru?

Ty žádnou noru dělat nebudeš, to musí samice... Jinak se mi osvědčilo 1/2 až 2/3 zakrýt neprůhlednou stříškou.
Pokud nebude celá ta "masa" substrátu prohřátá a správně vlhká, tak se ti na to samice vybodne. Taky to musí být dost zhutněný, aby takhle velká díra vůbec držela.

Ahoj,kedže si pisal,že ideš kupovat dospelu samicu,tak rataj s dlžkou od 110 cm-zviera.Aby sa ti v kladisku mohla otočit a pohodlne hrabat musi mat rozmery aspon od 120x120 cm,vyšku ti už pisali.Do kladiska sa použiva zmes piesku a rašeliny,nora by mala byt vyhrievana,vchod zhora.Ja to mam sice trošku inač,ale vysledok ti napišem tak o mesiac.Čo sa tyka inkubatoru-ak budem potrebovat,ja použijem vodny.Asi malokto vie v praxi,väčšina to mame asi z literatury,ono každe zviera bude asi ine...Videl som obrazky,kde samica nakladla vajička do prepravky od zeleniny naplnenej rašelinou a bola zakryta len dakym deklom-asi to bola taka prepravka.Samica ležala len tak na boku a tak aj nakladla,evidentne tam mala malo miesta aj keby tam substrat nebol,ale potrebuju mat pocit,že su dakde v nore...Vela štastia. ;-)
p.s.
ja som mal velky problem zohnat dospelu samicu,najbližšie a realne dostupna bola v Nemecku,aj to bola po operacii a tvrdili,že bude mat v pohode dalšie znašky.Čo sa tyka Sr a Čr všetko boli samce,ale vydavali ich za samice,lebo im to niekto tvrdil...,alebo v hroznom stave.Nakoniec mi darovala jedna slečna,ktorej som radil pri chove...a 2. vyzera byt,čo som mal legoška od miminka kupeneho v obchode.

Samička odignorovala kladisko,7.4.2010 vajička nakladla priamo na dno terka.Neviem,či som urobil chybu,že kladisko nebolo vyhrievane na 28-30 st,ja som tam mal teplotu 24 st,alebo prosto samička usudila,že je to fuk.Nakladla 23 vajičok,na jej vek a velkost to bola obrovska zataž.Dal som ich do inkubatora,použil som absolutne jednoduchy-vodny.Po 2 tyždnoch som vajička vyhodil.Cele boli zožltnute,prepadnute-ani jedno nebolo oplodnene.Samička je už pohode, žrala už hned v den znašky.Kladisko dôverne poznala, pred znaškou ho navštevovala pravidelne,hrabala a chodila tam neustale,dokonca už pred parenim.

Rozhodně je 24 v kladišti málo, ideální jsou teploty okolo 30. Rozměry kladiště výš jsou zbytečně přehnané (120 x 120 cm), stačí cca 120 x 60 cm (samice se tam dokáže snadno otočit), hloubka min. 40-50 cm, jak psal Uru, tak je dobré mít kladiště zakryté z větší části neprůhlednou deskou, která zároveň může tvořit strop nory. Může to být i topná deska, ideální je výhřev "ze všech" stran. Podobně jako jsou temperovány um. nory u trndů v chovu Honzy Tomáška.

ahoj Chose,
dneska je možné vše :-D apríl,duben..taky 04.:-)
sice jsem přelouskal celé tuto vlákno,ale ta chyba byla v těch 24C,Ondra nebo Uro dali tuším 30C,ale nebál bych se na 32C.
Tohle ber jako info četl jsem,že u legů se vývoj z zárodku zastavuje někde okolo 25C a to velmi rychle,ber to jako "jedna paní povídala".Legoušové jsou neěco jako plumifronsky a ty mi před pár lety šly docela slušně.

Ad 04/2010 :-D ,prišla mi celkom zaujimava informacia :" když mají neoplozená vajíčka, tak je odkládají všude možně, někdy je prostě strácejí. To dělají ale skoro všechny samice ještěrů.Ale mladice třeba s první snůžkou, co byla neoplozená, tak to taky ztrácely všude možně."
Je to zo seriozneho zdroja,tak sa snad dotyčná/-ý nenahneva.
Dík. :beer:

Takže dnes nakladla 35 ks vajičiek a poctivo zahrabala a "udusala" .Bol celkom problem ich odtial bez ujmy vydolovat.30 ich vyzera byt celkom ok.Niektore prederavila,par ich je splasnutych.Uvidim,čo z toho bude.Je dost vyčerpana a ostala spat v kladisku.Zajtra ju skontrolujem,snad to holka vydrži.