Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zbarvení a neustálé svlékání

Dobrý den, mám problém a chamíkama mám 2 samice asi 7 měsíců staré a neustále se svlékají a mají v horní polovině hřbetu tmavou až šedou barvu, terárium je v70 x š75 x h42 osvětlení 60w žárovka a UVB repti glo 10 26w
20cm od zdroje tepla 30 stupňů, rosím 1x deně a v teru je miska s vodou, krmím cvrčkama a občas moučnými červy obalené v směsi roboran H a plastin 1:. Nebude příčina v UVB zářiči? Svítím 12 hodin denně.

Přikládám fotky takto zbarvení jsou skoro pořád
Díky za odpověď

Ta záda mají opravdu nepěkně spálená, napište uživateli nikolas nebo třeba se sem mrkne - ten měl letos problém u mladých s touto kompaktní zářivkou, také měli chamíci spálená záda. Pokud je to tou zářivkou, je podle mě téměř jasné, že emituje UVC záření...3-[:x:
Pokud vylučujete možnost popálení vlivem tepla, určitě ten UVB zdroj prozatím nepoužívejte.
Mrkněte taky sem: http://tera.poradna.net/q/view/126698-mereni-kompa ktnich-zarivek-repti-glo-10-0?page=r129904#r129904

Je to spálené a docela brutálně, ta černá barva už může zavánět nekrózou. Mně se taky připálili pod repti-glem desítkou, hned jsem ji vyhodil. Teď se rapidně zlepšují, ale i po jednom svleku je to vidět, i když méně. Ale byli jenom do hněda, ta černá se mi moc nelíbí. Snad nebude pozdě. To UVB bych nevyhodil dočasně, ale trvale. Později snad jinou značku, ale nejdřív tak za půl roku, jestli to přežijí. Držím palce.