Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama armata

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda je tu nějaký chovatel těchto malých agamek? Asi sem naprostý diletant, ale krom inzerátů s prodejem se mi o nich nedaří nalézt žádné informace :-/ Tedy až na jedno německé fórum, kde jsem se dozvěděla, že chov je stejný jako u vousatek a jak poznám samce od samičky. Teploty jsem našla kolem 30, terárium pouštní, jasné je UV a vitamíny na hmyzu + zelené. Vzhledem k původu v Tanzánii asi nezimují, co teploty v noci, délka života, co případná teplota inkubace a následný odchov mrňat. Nemá tu někdo zkušenosti o něž by se podělil? Pokud mě můžete odkázat na knihu nebo net stránku, ve které budou více než dva řádky, budu vděčná, díky;-)
Změna předmětu, původně: Agama Armata, druhové jméno s malým, prosím.;-)(krokodýl)

Já je mám teprve dvacátý den, takže jsem s tímto druhem začátečník. Koupil jsem několik asi necelý měsíc starých mládat. Teplotu na vyhřívacím místě mají 45 stupnů, v chladné části 27.
Se světlem jsem nešetřil, mají tam zářivku 26W odstím 865 a UVB kompakt 10%. Žerou bez problémů maličký cvrčky a šváby. Veškerý hmyz obaluji ve vápníku a občas v roboranu. K večeru porosím stěnu ubikace a agamky stékající kapky pijí. Zatím si nestěžujou.:-)

To ti nikdo nepoví (chce se mi skoro dodat ...ty můj kvítku medový, ale podle nicku předpokládám, že máš penis... pardon za OT:-)), prostě záleží na mnoha faktorech - velikost terária, způsob vyhřívání, větrací plochy, typ substrátu..., je třeba si vypracovat takový cit pro věc. Rozhodně bych v období dešťů rosil jednou až dvakrát denně a to poměrně silně, aby substrát nabral dostatek vláhy a uvolňoval ho (vysychal) dostatečně dlouho, aby se na nějakou dobu během dne (řekněme několik hodin ráno až dopoledna a několik hodin navečer) zvedla vzdušná vlhkost. Je důležité mít kvalitní (= vlastně plochou velké) větrání, pak můžete rosit mnohem častěji a silněji bez nebezpečí "zatuchlosti" a "zabahnění". Není od věci v "období dešťů" vrazit do terárka několik živých rostlin navíc - vylepšují mikroklima.