Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem JAK UDĚLAT OTVORY V BOXU?

Dobrý den, poradil by někdo, jak nejjednodušeji udělat otvory do plastoveého boxu z Ikey, značky SAMLA, o rozměrech 56x34x28 (dšv), kde budou bydlet Achatiny albopicty? Byla bych vděčná, kdyby někdo zkušenější poradil kolik dírek, na jakou stranu, popř. průměr. Děkuji :puff:

Ten plastový box s mřížkou alá Cejna je geniální. Řešení je tam ty díry navrtat (na bocích). V tomhle případě vrtám jakoby zevnitř ven (aby se mi zvíře neporanilo o ostrou hranu vrtu nebo trčící hoblinku - ty se dají zarovnat a oříznout. Stejně ale mám nějak zažité vrtat zevnitř ven).

Po prohlédnutí vlákna, jsem zjistila, že jsem ho četla. Ale většinou tu lidi používali takto upravené boxy pro hady. Nápad cejny je dobrý, akorát já nemám mřížky z tv a hl. achatiny by je hned oslizly a špatně by se to mylo. Navíc potřebuju malé dírky, ptz tu mám i prcky, tak já nevím. Myslíte, že když si koupím pájku - http://www.shop-naradi.cz/pajka-hrotova-power-up-6 0w/d-72386/ s kterou jsem nikdy nepracovala, tak to zvládnu? Nevím ani jak to funguje a jak dělá velké díry? Podle čeho jí mám vybírat? Je tu nějaký zkušenější chovatel achatin, který si s tímto problémem nějak poradil? Osvědčily se otvory, síťky či mřížky? Jak jste postupovali? DĚKUJI

Ono je uplně jedno, jestli to děláš pro hady nebo pro achatiny. Já to používám pro obojí. A když to tim zvládne i takovej chromýš, jako jsem já, tak to tím zvládneš taky, ikdyž jsi s tím ještě nepracovala. Nic na tom totiž není- zastrčíš do zásuvky (zástrčkou, ne hrotem :-D), počkách chvilku až se hrot rozžhaví a pak už akorát pícháš do plastu. Velikost otvorů se dá ovlivňovat tím, jak hluboko píchneš- dají se udělat jak malé dírky špičkou hrotu, tak i o něco větší- ten hrot je "u kořene" silnější. Posílám foto některých svých boxů pro achatiny. JInak otvory dělám u vrchního okraje a z jedné strany i u dna těsně nad substrátem. Šnekům je do víka nedělám, stejně na víku většinou stojí další box.

:-[ tyjo ani nevim, jakou má ta moje watáž. To byl pro mně moc detail :-[. Ale co se týče těch hřebíků- jak znám šnekofily, tak určitě se u 1 boxu nezůstane a postupně jich bude víc. Takže bych klidně zainvestovala to kilčo do té pájky...ale to záleží na tazatelce. Pájka je dobrá věc :-p

To mozno tak na par dier, ale na vacsie mnozstvo je to uplne na h...o - vyhoda pajky je to ze jej hrot je teply stale a netreba ho kazdu chvilu nahrievat nad plamenom. Mam odskusane oba sposoby a je to neporovnatelne. Nehovoriac o tom ze ten "hrebik" sa v kliestach pohybuje a treba to riadne drzat.

Všem děkuji za nápady, ale nechci se patlat s výrobou děrovačky u kt. bych se já určitě zranila, navíc máme elektrický sporák, takže bych neměla nad čím zahřívat a ohýnek kvůli tomu dělat nebudu :-D ale oceňuji, že je někdo šikovný a dokáže si poradit ;-) Myslím, že těch 150,- za pájku, kterou určitě využiju, ptz domu se vždycky další terko vejde :puff: není zas až taková pálka, abych si musela hrát na Pata a Mata ;-) navíc, jestli mi stačí pájka s menší watáží, což jsem nevěděla a děkuji za připomínku :-[ tak si ji koupím, předpokládám, že když má menší watáž, bude i levnější o:-)