Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 3D pozadí - výroba z keramické hlíny

Uvažoval jsem o výrobě 3D pozadí do terária z "Keramické hlíny OR sochařské /10 kg" cena za balení cca 110-150Kč. Tuto hlínu není potřeba vypalovat, měla by být zdravotně nezávadná.
Pro vytvoření podkladu bych použil jak už tady bylo min. 1000x řečeno polystyrén a třeba i montážní pěnu "pro odlehčení celého výtvoru", na takto vytvořený základ bych nanesl vrstvu keramické hlíny, kterou bych poté mohl ještě doupravit a dotvořit dle představ.Vše bych poté natřel " Kamennými barvami"http://www.utulnybyt.cz/index.php/vypis/234/barvy_ imitace_kamene. Zatím mi to připadá jako dobrý nápad realizace 3D pozadí do naších terárií?

Děkuji za Vaše reakce.

loading...

No, ona hlína je zdravotně nezávadná, ale když ji necháš jenom vyschnout, tak je poměrně nestabilní- drolí se při vyšší vlhkosti a maže, navíc je celkem měkká a hrabací zvířata ji prohrabou. Takže myslim že bez vypálení se to stejně neobejde. Co se týče těch "kamenných barev"- seš si jistý, že jsou zdravotně nezávadné? Veškeré nátěry dovnitř do ubikace by měly mít patent na použití na dětské hračky, popř. na styk s potravinama, což jsem u tohoto výrobku nikde nenašla.

Potřeboval bych zjistit další specifikaci té hlíny ale je psáno toto "Keramická hmota OR se NEVYPALUJE" tuhne bez výpalu. Jako povrch by se dalo použít i něco jiného ale byl to jen nápad. Hlína - se pokusím poradit u výrobce, jaká je struktůra bez výpalu a jestli se po opětovném navlhčení nedrolí a nemaže. Našel jsem nějaký zdroj na youtube, ale nemohu najít odkaz. Dělali tam něco podobného a právě že nanášeli na polystyrén hmotu jako je právě keramická hlína. Odtrhli kousek a roztírali jej ručně po připraveném povrchu. Konečné úpravy prováděli dlátkem a obarvovali to celé barvami. Vzhledem k tomu že to bylo celé na polystyrenovém základu nevěřím tomu že by to jejich dílko šlo na výpal. Proto ten nápad z tou keramickou hlínou.

Když bys udělal keramický pozadí s nějakým podkladem a pak vypálil, tak není problém. My dělali s hlínou složitě strukturované věci uvnitř vycpané papírem a do pece to šlo samozřejmě s ním, ale vyšlo by tě to pěkně draho. Jinak teď prodávají nějakou tu podivnou hmotu na jeskyňky atd., nevím co to je, už se to tu probíralo, je to jako modelína, ale pak to vytvrne. Tipoval bych něco na bázi pryskyřice.

koukal jsem na ty odkazy a podobně jsem to dělal i já, polystyren a na místo jejich hmoty jsem použil stavební flexibilní lepidlo, s trochou duvilaxu, je to jako kámen a vubec to nepraská, barva se dá přimíchat i do toho lepidla, to jsem zkoušel pro změnu venku na jezírko, nějaké fotky jsem sem již dával v jiném vlákně.[https://lh4.googleusercontent.com/-1tNzQE-QW2M/Thw UZ7mMJHI/AAAAAAAACXs/db-heQk0c9A/s640/tera%2525200 17.jpg]
[https://lh3.googleusercontent.com/-jQz6amnFkTQ/Thw TkAcyzbI/AAAAAAAACWw/XRdqHsVoodk/s640/tera%2525200 05.jpg]
[https://lh4.googleusercontent.com/-ywtPM5umUyc/Thw UOXwKYlI/AAAAAAAAChc/HbXWmdtp6t8/s512/tera%2525200 14.jpg]

Keramické a následně v peci vypálené pozadí by do menšího terária šlo. Už jsem takové viděl. Dokonce i s malým vodopádkem (zařízení se tam samozřejmě dodalo dodatečně až po výpalu ;-) Do menšího terária super. Krásně to vypadá. I si můžete vybrat barvu hlíny. Hlavně vypalovat jen tu keramiku (bez všeho, co do pece nepatří)... :x:

Jinak bez vypálení bych si nic z žádné hlíny do terária nedal (viz. Aurifer a její příspěvěk). Vypálené to má výhodu, že se to dobře udržuje a nepodléhá to moc zubu času.

Do prostorných terárií bych keramické pozadí nedělal (ani by se to nevešlo do pece a bylo by to drahé).