Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem phelsuma cites

zdravim našel sem phelsumy v seznamu cites potrebuju na ni papiry nebo je lepši ji sehnat s papiry kde se da koupit a približne za kolik diky moc

Otázkou je, jestli nechce nějakou spešl phelsumu, která by teoreticky na seznamu být mohla, zas tak detailně to neznám. Nicméně každopádně vždycky papíry musíš mít ke zvířeti = zvíře s papíry už koupit, protože papíry dokladují původ zvířete, že nebylo pašované atd. Jakákoliv jiná varianta je ilegální, protože si sháníš papíry na černo ;-)

Zdravím všechny, jde o to, jestli se jedná o CITES I (tam papíry nutné jsou) nebo CITES II, kde je jen zakázán odchyt a vývoz. Všechny druhy felsum jsou CITES II, tj. papíry nejsou nutné, jediné, co je dobré, je při převozu zvířat (třeba když si koupíš felsumu v Hammu a vezeš si ji domů) mít potvrzení, že ta zvířata jsou z odchovu a od koho.
Čtyři druhy felsum se na zvláštní povolení smí vyvážet - P. grandis, P. laticauda, P. lineata a P. quadriocellata. Jediný druh je CITES I, a to velká hnědá P. guentheri, v chovech jsem ji ale neviděl a v Evropě je nikdo nechová.