Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agamky zaviraji oci a "vylezaji" jim

Ahoj, potrebuji poradit.. Me agamy posledni dobou zaviraji oci a jako by jim vylezali z dulku, kdyz pak oci otevrou, tak je zase vse normalni. Chtela jsem se zeptat, zda je to treba spatnym osvetlenim.

Terarium je : vxdxh - 70x120x55.
Svitime 100W zarovkou a mame UVB repti glo 10. Ale premyslim o koupi zarovek lucky reptile.
Deuji za pomoc

Taky mi to dělá agama a mám právě repti glo 10.0, tak nevím jestli je to normální jak říká lucifer, nebo je to tim reptiglem? Ale mám ji doma jen tři dny, a dělala to hned ten první den, potom ne a dneska zase. Projeví se ta žárovka tak rychle?

Pokud to je takové to vyboulení zavřeného oka, je jedno na které straně, které zase za chvlíli zaleze nebo zmizí, když zvíře otevře oči, tak to je fakt normální. to ony si prostě takhle někdy převalujou bulvu, dělaj to snad všechny druhy agam, co jsem kdy měla...bez ohledu na použité UV. Ono to vypadá někdy až hodně divně, ale je to normální.

Tak to je pohodička. Já si před časem dovezl 2 samičky, kterým teda chvilku trvalo než se otrkaly. Nicméně mi včera přibyla do chovu nová samička a ta je tak neskutečně hyperaktivní-oražený zvíře, že se nestačím divit. Prostě co kus to originál :puff:.