Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto "Venčení" hadů na zahradě

Chtěl bych se zeptat jestli je pro hada nebezpečné "venčit" ho na zahradě a dávat ho do jezírka aby si zaplaval. Zahradu máme uzavřenou nepoužíváme hnojiva jen nám to tam hnojí náš pes :-D v jezírku jsou ryby a je čisté..

zdar:-D:Chtěl bych se zeptat jestli je pro hada nebezpečné "venčit" ho na zahradě a dávat ho do jezírka aby si zaplaval.určitě ne toho bych se nebál:-D.Osobně bych počkal až ty Eunectesky povyrostou a vyzkoušel to.Může se velmi lehko stát,že se karta obrátí :-D:-D:-D.Tuto je nápad za všechny peníze,tedy ten Tvůj.

:-? no tak ja tedko moc nevencim ale vencival sem tak obojek sem mu dal a ked sem snim sel po ulici tak sem mu daval aj kosik :D
hejko tazahrada as tak nevadi ale myslim ze jazerko urcite nech je voda cista alebo ne ale jak je tam bar jakeho inaciho humusu had nato neni zvyknuty (myslim ze bar co lahko chytnu )
a ani sa nenazdas a hadam mas zaplotem neni to moc dobre

Já sice hady nevenčím , ale teď před měsícem mi had utekl a po 3 týdnech jsem ho našel na zahradě v hromadě dřeva a byl nakrmený líp než jeho ,,spolubydlící´´ který měl za tu dobu 4 myši. :-) Takže když ti uteče tak se třeba aspoň zbavíš hlodavců na zahradě a ušetříš za krmení. :D

Když přehlédnu tu narážku, tak v pohodě. ;-) Anakondu bych asi taky nepouštěl z terária když bych ji měl, já mluvím o korálovce a užovce v tom nevidím problém. Ale byl jsem svědkem, když chlapík koupal 3m dlouhé krajty v rybníce mezi lidma. :-? Teda ty človíčkové tam nebyli dlouho, jen do té doby než to uviděli. To jsem zíral i já, to byl mazec. :-D Jo a není to potrefaná kachna ale husa.:-D:-D

zdar:-D kubrte:-)je čas zakopat válečnou sekeru:-D,alejá mluvím o korálovce a užovce v tom nevidím problém.Ono je to celé o názoru.Taková frejska co má cca2,8.m taky nejni k zahození(myšleno E.t. fre)
korálovky jsou v pohodě:letos vyšla nová barevná forma:-):-) tuto je krasavec:-):-) ted čum na drát:))
http://www.animals-pictures-dictionary.com/files/i mages/563.jpg(majiteli www se omlouvám za kopírování)pro dobrou věc.
Nevím jak u vás??,ale unás se kachny střílý,husa jen tak nepoletí věř mi:-D:-D

Zdravím,venčení hada je docela i zabava.Nedavno se spřátelil had s kocourem a docela estrada kdyz kocour nevi co se to k nemu plazi :D jinak nedavno jsem poustela po zahradě dva jiné hady a jeden z nich je uz 3 dny nezvestny :( tak se snad najde,ani me nejak nenapadlo ze by se mohl nekam ztratit protoze zas tak velkou zahradu nemame ale proste zmizel...takze jestli viz o nejaky dirce nebo zkulince tk ji zabarikadovat :D

Filipe jestli pořádáš sbírku podpisů, tak přidávám ještě svůj...tohle fakt mluví za vše

nedavno jsem poustela po zahradě dva jiné hady a jeden z nich je uz 3 dny nezvestny :( tak se snad najde,ani me nejak nenapadlo ze by se mohl nekam ztratit protoze zas tak velkou zahradu nemame ale proste zmizel

K vláknu a polovině komentářů: lidi přestaňte se konečně chovat jako idioti a vymejšlet ty nedomyšlené hovadiny :x:]:( Ono sice 1 neškodný malý nejedovatý hadísek, co paku jako jste vy při venčení uteče asi těžko někoho ohrozí, pochopí přemýšlející člověk. Jenže polovina populace nepřemýšlí a navíc má z hadů panickou hrůzu, a to i z těch malých a nejedovatých a (aspoň dle nás teraristů) krásných a neškodných. Takže pokud takovej nemyslící trouba s panickou hrůzou z hadů potká uprchlého mazlíka jiného nemyslícího trouby, bude to vědět vzápětí díky médiím celá ČR a přilehlá část Evropy. A vrhne to akorát další sakra ošklivé světlo na všechny ostatní teraristy. To je 1 věc...druhá věc se jmenuje zavlékání nepůvodních druhů, viz třeba nádherňačky a to už asi netřeba rozepisovat dále.

Prostě přestaňte vymejšlet hovadiny, tomu svému hadovi tím stejně nijak neprospíváte, naopak. Vytáhnete ho z jeho důvěrně známého teritoria přez den, když on je noční a plácnete ho na trávník, kde nechce být, protože tam je na ráně a je z toho akorát streslý. Jediný, kdo z toho má dobrý pocit jste vy. A když se had zachová přirozeně a snaží si najít úkryt, tak se pak divíte jak jója, že vzal roha.

Zdravím,venčení hada je docela i zabava.Nedavno se spřátelil had s kocourem a docela estrada kdyz kocour nevi co se to k nemu plazi :D jinak nedavno jsem poustela po zahradě dva jiné hady a jeden z nich je uz 3 dny nezvestny :( tak se snad najde,ani me nejak nenapadlo ze by se mohl nekam ztratit protoze zas tak velkou zahradu nemame ale proste zmizel...takze jestli viz o nejaky dirce nebo zkulince tk ji zabarikadovat :D

To je divné, že když není pod dozorem, tak vezme čáru. :-/ Tomu se říká zodpovědnost na druhou. Je super, že se spřátelili s kočkou? Potřásli si packama? Nerozlučná dvojka jak Jerry a Tom. :-D Já bych si koupil na to venčení i vodítko. A nejlépe i elektrický obojek. To kdyby neposlouchal a chtěl vzít čáru. Přemýšlím, jestli to hrabe mně z toho sluníčka, nebo...

hm aha...byl pod dozorem jenze jk je zelenej tk lehce spline s tim zelenym stromem...a asi vam trosku hrabe z toho slunička,had nema packy,ale tk toho si hodne lidi nevsimne -.-' had si kocoura nevsimal a kocour jen sedel a cucel,ne ze si k sobe lehli,had se zamotal do klubicka k nemu a krasne se opalovali,mazali se kremem a bla bla bla...uz nelezte na to slunicko a el.obojek dejte radsi sobe---

Podle mě se jedná o Pamrda dutého - Pamrdus lacus. Vyskytuje se většinou v oblastech s průměrně nižším inteligenčním quocientem. Vzhled může být různý - na první pohled většinou nerozeznatelný. Že se jedná o zástupce tohoto rodu poznáme většinou až po první větě (většinou velmi nesrozumitelné - někdy nebývá schopen ani této):-D.

Tak, zkusime at ma tohle vlakno trosku smysl a na uvod jsem taky proti venceni hadu, ve smyslu kratke prochazky. Nevidim v tom nic pozitivniho.
Premejslim nad tema svejma E. climacophora - je to had vicemene ze stejnyho klimatickyho pasma - udelat jim proste venkovni vybeh. Podbetonovana zidka, steny z jemnyho pletiva, krovicko, polozakopana trubka jako ukryt pred zimou a prejit na venkovni chov. Pres zimu ve sklepe, vod jara do podzima venku.
Jako minus vidim problematickou ochranu pred parazitama a evenualnima predatorama. Predatori asi vyresit pujdou. Dalsi potencialni minus jsou pripadny uteky a nasledky uteku - jim bych zalozeni lokalni populace i veril.
Jako plus bych videl precijen prirozenejsi prostredi(coz neznamena nutne optimalni prostredi), snizeni nakladu a uvolneni terarka uvnitr pro dalsi zvirata...

No, v kazdym pripade to asi necham ulezet minimalne do stadia kdy jich na podobny experimenty budu mit vic, ale laka to.

Na venkovní terária/výběhy pro druhy ze stejných nebo podobných klimatických pásem, které lze chovat buď po celou nebo jen teplou sezónu venku nelze nic namítnout. Tedy po vychytání všech náležitostí, jako zajištění vyhovujících podmínek pro zvířata a zamezení úniku chovanců/vniknutí predátorů. Jenže to je něco uplně jiného, než naprosto nesmyslné "venčení mazlíků", které mají na mysli lidi jako zadavatel vlákna. "Venčení" má smysl pro heliofilní druhy, které rády sluníčko a není jim možné ho jinak dopřát- třeba majitel nemá na kvalitní UV nebo sice má, ale zvířeti v danou chvíli z nějakého důvodu více prospěje přirozené slunce. Tam je možné zvíře přez den umístit do venkovní voliéry třeba z pletiva a navečír ho zas dát dovnitř. Ostatně, dříve se to tak běžně dělalo a pokud má zvíře třeba nějaký metabolický problém, tak se to z hlediska terapie dělá dodnes. jenže to jsou zase věci, které se prostě netýkají těch hadů mazlíků.