Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznys duhovy - a pohyb po byte

Dobry den,
Zajimalo by me co si myslite otom nechat zit voleno po byte/pokoje hada "Epicrates cenchria cenchria" je to jen ciste hypotetikcka otazka :)..koukal jsem i na par pripadu co nechali sveho hroznyse zit/bloudit po pokoji :)..a nechal bych non-stop otevrene terarko a zaplou zarovku :)

To já bych to radši ani vidět nechtěl.

Ty podmínky tu jsou zásadní věc. A to nejen teplota a vlhkost. Jsou to hodně hrabaví hadi a pokud nemají hlad, tak tráví většinu času zahrabaní nebo v úkrytu. Takže pokud bys jí měl volně, tak by se ti někam nacpala a bylo by. Navíc by patrně kvůli nízkým teplotám a suššímu vzduchu došlo k podlamování zdraví zvířete. Navíc E. c. jsou hodně nekontaktní zvířata. Nechovají se útočně, ale vidím na nich, jak tu manipulaci nemusí (manipuluji jen v případě nutnosti). Kvůli těm podmínkám to nepřichází v úvahu. Navíc by se mi asi nelíbilo mít za skříněmi a na těžko přístupných místech jejich výkaly a moč. Taky špatně.

Další zásadní věc je to, že jsou to poměrně subtilní a menší škrtiči, takže opuštění bytu nebo domu by nemusel být až takový problém (hlavně pro mládě nebo subadulta). Navíc u těchhle menších zvířat by mohlo lehce dojít k poranění. Když mají hlad, jsou v noci hodně aktivní a asi by se mi nechtělo na hada šlápnout (a tak si ho přizabít nebo nějak vážně zranit).

Přemýšlejte trochu hlavou. Většina zvířat je na chov na volno vyloženě nevhodná - podmínky, bezpečnost.

Mam kamosa, ktory pusta na volno E.c.c dost casto a to aj na par dni. Vzdy zalezie na jedno miesto pod postel a je happy. Dokaze sa dokonca sama dostat do terarka ked chce. No v skutocnosti ju aj on ma vacsinou pekne pod zamkom v terarku a po dvoch dnoch pod postelou si rada vychutna viachodinovy kupel v bazene.