Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný kabel - umístění strop

Dobrý den napadlo mě umístit topný kabel na strop terária samozdřejmě jen nad 1/3 terária. Terárko je pro krajtu tmavou. Teď má topný kámen ale pokaždé ho po.. a celkem zapáchá. Na podlaze je lino takže dolu ho nikam dát nemoho. Nevím jestli mohu dát topná kabel přímo na osb desku, nebo dát aluminiovou folii na osb, a na to přidělat kabel.
Děkuji za rady

Osobne to mám u boa riešené tak, že kábel je medzi dvomi sklenenými doskami 40x40cm o hrúbke 4mm. Dookola sú utesnené a sú položené na jemnej vrstve hoblín, aby sa neprilepili k linoleu. Pod doskou je čidlo termostatu. Dajú sa jednoducho nadvihnúť a poumývať.

jestli můžu tak tu taky přidám svůj názor a 100% souhlasím se Zdoterem pokud to chceš dát do větraného terária, tak teplý vzduch ti bude utíkat vrchem a spodek se vůbec neprohřeje, divil by jses jaký bys měl rozdíl teplot nahoře a dole. Taky budu dávat topný kabel do 1/3 terária, ale budu to řešit tak- klasické terárko s osb desek, na dně linoleum, do 1/3dám 1cm polystyren, potřu to buď lepidlem nebo slabou vrstvu betonu, na to dám topný kabel s perlinkou a zas to zaliju lepidlem na kachličky (lepidlo na kachličky(flexi) už je trochu odolné vodě) a buď to potřu ještě duvilaxem a nebo i silikonovou barvou či laksilem, popřípadě dám na to kachličku ať to nenasaje moč(to už je na tobě). jediná nevýhoda že vznikne 3-4cm schůdek který srovnáš substrátem:-D

Ja jsem tento problem taky resil. Kup si v hornbachu polykarbonatovou desku. Jsou v ni podelne ryhy presne na protazeni topneho kabelu. S trochou sikovnosti docilis toho, aby byl cely ukryt v desce, polohovan dle tveho uvazeni. Diry ze stran muzes zasilikonovat a nebo jen zalepit bondazni paskou. Je to omyvatelne a krajta se muze vyhrivat. Kabel na strop je blbost, teplo jde vzhuru a hadovi to nic neda. Sklo muze prasknout.. Doporucuji takto zadelat 15ku kabel max. I ten hreje celkem silne..

teplotu reguluju regulátorem -tím se vyhhu prasknutí skla/taky mam svou špatnou skušenost/ používámod firmy flajzar regulátor otáček vrtačky je na cca200 watu ,pro pošuka-kabel ustřihneš provlečeš a znovu zapertluješ ,bohužel odporový dráty nejdou pájet takže spojit mechanicky ,zaizolovat -sám používám teplem stahovací bužírky pak to stejně zaleju silikonem

zdar:-D krakene:-)kabel ustřihneš provlečeš a znovu zapertluješ ,bohužel odporový dráty nejdou pájet takže spojit mechanicky ,zaizolovat -sám používám teplem stahovací bužírky pak to stejně zaleju silikonemtak to já vím taky:-),jenže znáš to:-D,tady je to samej "specialista" a ono by to mohlo někoho pěkně dokopat:-D:-D.
Ještě k tomu sklu:pokud je kabel silikon nět probéma,ale znám čecháčky:-Dkabel do podlahovky je lacinější na metry určitě,ale ten taky více topí:-D,proto je pod dlaždicema.