Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co by jste poradili do téhle skříně(terária)

Zdravím, už jsem tu dlouho neotravoval tak jsem zase zpět;-) mám prosbu. Dole na obrázku je vyfocená skříň, kterou v budoucnu bych eventuálně předělal na terárium. Co od Vás žádám je rada jaké zvířátko by jste mi do ní poradili. Nejraději bych si tam představil chameleona nebo leguána, ale právě nevím jaký druh. Pokud napadne někoho i nějaký druh hada nebráním se za inspiraci. Rozměry skříně 76x39x154 (dxhxv). Vím že ta hloubka asi není nic moc, ale co se dá dělat, kdyby náhodou bych z toho fakt dělal terárium tak z hloubky a délky uberu 2-3cm kvůli 3D stěně. Pokud mi napíšete že se tam nic nehodí kvůli té hloubce, nic se neděje, zůstanou tam hrníčky a prach:-D

no a rozdělovat se mi to nějak extra nechce. je to fakt do budoucna, takže se fakt uvidí, nic není na jisto. Na užovku červenou se mi zdá ta hloubka málo, to spíš bych tam viděl nějaký druh korálovky. A zrovna gekončík není můj vysněný chovanec a nějak o něho nestojím. To spíš tak chameleon obecný, ale furt mě zaráží ta hloupka:.(

ale len skoro

Ono to chce neplést si Ch.chamaeleon s jemeňákem ;-). Vzhledem k tomu, že je na tom v dnešní době s legální dostupností zhruba stejně /ikdyž bych řekla, že teda podstatně hůře/, jak ty hispidy, a chov je pro začátečníka "obdobně doporučitelný"- také se jedná přeci "o tak snadno chovatelný a udržitelný druh", ke kterému navíc potřebuješ povolení k chovu, kdyby se ti jej nakrásně někde (nevim kde?) podařilo získat...tak myslim, že hispidy by mu tam vydržely o několik dní déle :-).

Stejně jako většina přispívajících- i já jsem pro hrníčky :-)

Ale pravdu povediac, o ich dostupnosti som sa nijak neinformoval

Tak jenom pro info- chamík obecný je v dnešní době legálně prakticky nesehnatelný druh. Pokud si ho někdo nelegálně odchytí na dovče a pro změnu zelení khmérové odchytí jeho, tak mu budiž samo nebe milostivo. No a pokud ho zelení khmérové neodchytí, tak stejně nemá vyhráno- jedná se o náročný a citlivý druh, který "moc rád padá". A v lidské péči se celkem neochotně množí, udržet ho a natož rozmnožit už je ukázka dost solidního chovatelského kumštu. Nicméně pokud se to povede- tak je pak zase problém, co s mláďaty, páč pravděpodobněji zlegalizuješ evropskou Testudku, než chamíka. A krmit pak s nima boomslangy je trochu jako roztápět ohýnek 500eurovkama ;-):-)

Dejte na mě a vykašlete se na to.Jednou jsem se byl podívat na nemocnou užovku u jední pani.Měla to naprosto stejně a fakt tragédie.Aby ji nevypadával písek,tak dopředu položila pár kamínků.Vlhkost nulová,protože po narošení se to všechno kroutí nejdou otvírat dvířka.A prostě samj zápor.
Jedině udělat police a nastěhovat terárka.

Zrovna předvčírem mi veterinář radil, abych vousatkám místo většího terárka udělala veliký výběh z velké položené skříně (zadní strana by byla dno). Otevřená dvířka by i zvýšila výběh. Ale to jen pokud na to máte místo :D. Mě ten nápad docela nadchl. Otevřený výběh mají udělaný i v Teráriu Praha pro vousatky a trnorepy a mam dojem že ještě agamy osadní..

mysso ty korálovky by byly určitě dobrou volbou, s té skříně bych 2 terárka určitě zrobil, 39 nebo 37 ani ne metrovým korálovkám stačí, ale spíš bych si tam představil nějakého "stromáka" který by využil celou výšku
TerkaS bohužel nebydlím ve vile takový luxus si nemůžu dovolit, sice dobrý nápad ale bohužel
eunectes u tebe přesně nevím jak to myslíš (možná tuším ale. ty myslíš něco jak byly fotky pochlubte se terária??)(pokud jsem mimo čekám facana:-D)
děkuji Vám za názory, velice si je vážím, ale furt bych si představil tu skříň v celku a nerozdělovat ji, protože 1dvířky bych otevřel 2terária naráz a navíc bych to rozdělení musel velmi dobře utěsnit

Díky všem za názory, velice si je cením, ale moc jste mě nepotěšili, ale no nic co se dá dělat, zůstane tam prach a hrníčky:.(
Melda já myslím že by to šlo předělat na tera. Vyříznout díry na větrání ve zpod a nahoře, oblepit to polyst. všechny 3strany, na dno nechat slepit skleněnou misku (déjme tomu 30cm vysokou aby se nesypal substrát a myš aby mi nevyskočila do obyváku). nevím jak je to přesně o užovek s tou vlhkostí ale u korálovek stačí pokojová vlhkost a tu mám 50-60% a jak se začne svlékat tak rosím každý den že, ale to si myslím že by to ty dveře mohly vydržet, je to z dřevotřísky ne ze dřeva, takže by se to kroutit nemělo. je to doměnka do ničeho se nepouštím;-)

Zdravím, možná jsem trochu perfekcionista, ale tyhle snahy opravdu nechápu. Takové terárium nebude nikdy ani při největší snaze vypadat jinak než jako terárko ze skříně, a to nemluvím o nevhodných rozměrech, minimální odolnosti proti vlhkosti atd. Vždyť materiál na nové terárium stojí pár stovek a výsledek nakonec vypadá perfektně a splňuje všechny požadavky už od začátku, kromě toho člověk udělá terárium o rozměrech jaké přesně potřebuje pro zvíře, které si chce pořídit. A nemusí přemýšlet jaké zvíře by pro něj ještě bylo přijatelné a vešlo se mu do almary.

poslední tera

tomu never. Pokud Te teraristika opravdu chytne tak postupne zjistis,ze sem by se jeste neco veslo .. a sem taky .. a kdyz tohle prestehuju tak sem taky .. a kdyz tohle vyhodim ejhle je tu misto na dalsi tera .. ja osobne jsem rikal uz dvakrat,ze je to moje posledni tera,ze uz je nemam kam davat :-D prozatim jsem skoncil na cisle 10 ;-)

Jo, souhlas...taky jsem měla už tolik x "poslední" klec/terárko...až jsem si vzala magora stejnýho ražení, zvířat přibylo geometrickou řadou- páč oba jsme měli druhy, které jsme "potřebovali chovat" a říkat si u něčeho, že to je poslední začalo být dopředu jasné, že to tak není a nebude...místo taky nebylo, takže to bylo vyřešeno přestěhováním do většího. A vyřešeno to bylo zase jenom dočasně, protože jak je někde místo...tak tam dlouho nevydrží :-D

Vím o čem mluvíte, můj největší nepřítel je bohužel také nedostatek místa. O to víc si ale rozmyslím jaké zvíře potřebuji/chci do chovu dále, než abych zaplňoval zbývající místo zvířaty o kterých nejsem na 100% přesvědčen. To je další důvod proč to úplně nechápu.