Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jedovatý had

Ahoj všem, jelikož už jsem na poradně déle budu vám tykat.
Nedávno jsem si pořídil asi užovku černou, je to mazel a mám ji moc rád.
Jelikož si myslím, že už sem nasbíral dostatek zkušeností s chovem hadů chci se Vás zeptat jaký jedovatý had by byl vhodný do začátků.

Kontaktoval jsem pána a zatím jsem si u něj jen zamluvil zmiji rohatou, nyní ji připravuji terárium. Chci se zeptat jestli je potřeba zámek a kde si můžu pořídit proti jed, předpokládám, že mě ze začátku párkrát uštkne.

Dík :-D:-D

Jelikož si myslím, že už sem nasbíral dostatek zkušeností s chovem hadů chci se Vás zeptat jaký jedovatý had by byl vhodný do začátků.

Chci se zeptat jestli je potřeba zámek a kde si můžu pořídit proti jed, předpokládám, že mě ze začátku párkrát uštkne.

Zkušenosti se dají nasbírat, po několika letech já plazy chovám 10let a pořád je to málo na to abych šel např. do těch jedáku.

Žádné serum asi neseženeš! Když chceš jedáká, tak si musíš být 100% jistý tím, že tě neuštkne! a udělat proto co nejvíc! Chovem jedovatých hadů neohrožuješ jen sebe, ale i lidi v tvé blízkosti!!!

Zmije rohata je pro tebe prilis malo, ja bych se podival po vetsich specich.. Neco z rodu Naja, Dendroaspis, Oxyuaranus pripadne Bitis... S chovem rad poradim, serum maji na kazdem rohu, takze vhodne pro mazlickare. Mozna bych se diky Tvym zkusenostem mohl priucit neco nove, my jsme to v ZS jeste neprobirali, Ty budes zrejme uz na II. Stupni. Hura do toho a pul je hotovo. :-)

Nechci vypadat jako škarohlíd , ale podle Vašich"zkušeností" bych byl s pořizováním jedáka velmi ale velmi opatrný,pokud předpokládáte že Vás kousne a dokonce sháníte sérum, na víc pro zmiji rohatou na níž se podle mého názoru polyvalentní sérum pravdě podobně u nás shání velmi špatně.Prostě doporučil bych užovku červenou a ještě pár let počkat.Śalom.