Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagarská

Dobrý den,
CHtěl bych se zeptat,jestli je felsuma vhodná pro začítečníky,někde sem to četl a tak si to chcu radšiu ověřit. A potom sem taky někde četl,že jsou chráěné a že musíte mít na ně nějaké papíry. A potom,kdyby ste byly tak hodní,za kolik ji asi můžu běžně sehnat?
Předem moc díky

David

loading...

Ja si myslím že si ju možeš zaobstarat ako začiatočník , ale treba dodržat základné podmienky .Terárko cca 50x50x60-80v , bambusové tyčky ( alebo iné konáre), rastlny (aj umelé),vela svetla a udržiavat vysoku vlhkost (čo zabezpečí vlhky substrát ) . Substrát zmiešaná rašelina s pieskom,v pomere 2:1 . Cena malej phelzumy je 400Kč od chovatela (v obchode ovela viac) .

Taky si myslím, že PHELSUMU MADAGASCARIENSIS GRANDIS zvládne i začátečník. Z rostlin bych doporučil tchýnin jazyk. Mladé prodávám od 300,- kč záleží na veliokosti. Jednou denně rosit. Jako substrát používám rašelinu a mimo rostlin bambus, kam s oblibou kladou vajíčka.

krokodýl: Co se týká minerálů osvědčilo se mi stejně jako u jiných zvířat třeba i u chamíků obalovat cvrky v roboranu a plastinu. Navíc nadrtit vaječné skořápky a dát do terárka. Jinak UV-B nepoužívám a v pohodě jak u grandisekek tak i u laticaudek. Jednou za měsíc přidám kapku AD3 combinalu do sladké kašičky. Myslím, že toto zvládne v pohodě i začátečník pokud bude mít aspon trošku snahy a něco málo si zjistí o zvířátku, ne jen že ho koupí a hodí do terárka.

Kaemon: Jsem z Pardubic, ted mám pouze 2 mladé Grandisky a 5 laticaudek, ale jsou moc malé, pohlaví se u nich ještě nepozná.