Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno agama vousatá volně po pokoji?

Mohla by mít agama vousatá terárium se vším všudy a neustále otevřené dveře aby si mohla kdykoliv vylézt? Třeba aby to terárium brala jako jenom úkryt a normálně chodila volně? Nemám tu nic, co by se dalo shodit a kam by mohla zalézt.

V USA se běžně vousatky chovají na volno,někde v koutě má lampu na ohřev,misku s vodou a zeleným,šváby a sarančata se zkrmují ručně....jen je třeba dávat na dveře,no vlastně celkově kam člověk šlape......Asi je to možné,ale nééé v paneláku se třema dětma a psíkem....Takže za mě,pokud to bude někde v pokoji,kde není moc frmol,tak proč ne....Ale sám to nedělám...

Já nepsal,že je to správné....Já jen napsal,co jsem si přečetl....Ale věřím,že to jde...USA jsou tak obrovské rozlohou,že jižní státy nebudou mít zcela odlišné klima než Austrálie...Takže fakt nechápu,proč prasárna a proč néééé????

Protože člověk musí našlapovat opatrně, pokud kráčí po tenkém ledu... vem si, že jeden člověk řekne "Jo, jasně, ono by to šlo!" a tazatel si to vyloží jako souhlas a nazdar. Další info netřeba a agama se bude celý dny flákat někde při teplotě 23°C... jasně, bude mít otevřené terárium a bude se moct vrátit kdykoliv bude chtít - ale jak zabráníš tomu, aby se zapasovala za nábytek, pod nábytek a tam vesele stydla? Neustále koukat pod nohy (máme zrovna koťata a to je taky záhul, na to hemžení nešlápnout!), samozřejmě, že agama se nebude rozpakovat položit kabel nebo udělat lovec kdekoli to na ni přijde...
Taky pouštíme leguána ven, je to sice o nervy, v místnosti jsou 3 akvária, spousta rostlin, dvě voliéry s papoušky - ale vždycky jen na časově omezenou dobu. Pak stejně vystydne a sedí a čučí a nemá smysl, aby seděl a čučel na skříni, když se může spokojeně péct pod světlem, které mu prospěje. Takže budiž, venčit nějaké kontaktnější zvíře, jasně, ale pod dohledem...

Mě by to nenapadlo hlavně z důvodu, že by kálela kde by se jí zachtělo. Navíc málokde je u podlahy 28°C, takže je fakt, že každá si zaleze za skříň a tam se zpomalí a to je všechno . Takže já bych z toho užitek neměl žádnej, protože pozorovat by nebylo co, ona taky ne , protože by se válela někde ve tmě :-D