Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno agama vous.-krmit Repashy Superfoods?

Bylo by možné krmit agamu vousatou Repashy Superfoods? Je to náhražka živých cvrčků, které nemůžu kupovat každý den. Cestu kolem zverimexu mám jen jednou týdně, kdybych koupil tu jednu krabičku cvrčků, na kolik dní to vydrží pro 1 agamu, cca. 2 měsíce starou?

Dokud roste sezere toho hodne, a potrebuje to - denne. Moje rada - zaridit si chovnou bednu na cvrcky (obycejny plastovy box s poradnym vetranim), a koupit jednou za cas par deci "strednich" z nejake hmyzi farmy. Vydrzi vam treba 2-3 tydny, staci je krmit zelenym, strouhankou, ovesnymi vlockami, drcenymi psimi granulemi... Kupovat cvrcky ve zverimexu po krabickach je blbost.

(instantni krmivo pro vousatky je taky blbost)

a můžu ty cvrčky krmit třeba i svačinou a snídaní co nesním? :D a když bych si ji chtěl zařídit, kde seženu chovný pár cvrčků? Ve zmerimexu u nás prodávají pouze po krabičkách a je jich tam asi 10, to se mi rozmnoží?

myslím si, že můj dotaz byl dost rozumný a nemáte žádný pádný důvod mi vyhrožovat nebo se nějak rozčilovat...nebo si prostě tu agamu pořídím a až pak se budu ptát jak se to vůbec krmí a nakonec to tady nechám chcípnout????

myslím si, že můj dotaz byl dost rozumný a nemáte žádný pádný důvod mi vyhrožovat nebo se nějak rozčilovat

Tvůj dotaz je všechno možný,jen ne rozumný.Je to snůška blbostí a hovadin.Svačinu a snídani si schovávej pro psa.
Za druhý já ti nevyhrožuju,já te vodsat vypálim takovou rychlostí,žes to neviděl.
[mod] (Melda)[/mod]

Martine12345678912345 to už můžeš mít zvíře, kterému se musí svítit? A nemusí to být býložravec?? Mám pocit, že nás tu taháš tak trošku za nos. Přestaň prudit a srovnej se, nebo tu opravdu nebudeš dlouho působit...

cvrcky se ve vetsim kupuji od firem ktere se zabyvaji jejich chovem -

http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/? q=cvr%C4%8Dek+dom%C3%A1c%C3%AD&kraj=&kat=0

- kupuji se dle objemu (decilitry, litry) a velikosti (od "mikro" - nekolika mm po dospele velke). Krmi se jednak nejakou zeleninou jako zdroj vody (treba nakrajena mrkev, venku natrhane listy pampelisky), druhak napr. ovesnymi vlockami, strouhankou, doplnit nejlip rozdrcenymi psimi granulemi, aby meli i zivocisne bilkoviny.

- vse si zjistit a zaridit predem, nez si poridite zvire. Nejnutnejsi zaklady tady: agama-vousata

Zelene podla moznosti nechod trhat tam, kde ostatni chodia vencit psov.

Vyuzijem ale toto vlakno - prestahoval som sa do Brna a hladam niekoho odkoho by sa dal brat krmny hmyz za dobru cenu. Pozeral som ifaunu, bazos a podobne - vsetko daleko, outdated alebo bez reakcie... nasiel som len sarancata v D.Kouniciach ale akurat ziadne nie su. Nema niekto znalost kde v Brne pripadne z okolia do 10km sa daju zohnat sarancata/svaby/svrcky na osobny odber? Dik

Repashy ma celou radu krmiv, vse mozne - ale u agam bych se proste drzel toho ziveho hmyzu. Cokoliv jineho je dle mne nesmysl, a silne proti jejich prirozenosti. Verim ze vousatka nejak prezije napr. na kocicich konzervach, ale za neco takove bych nejradej lamal ruce. Jako doplnkove krmivo jednou zacas nemusi byt neco z tech instantu vylozene spatne, ale ne jako primarni slozka.

- kdysi jsem zkousel nejake specialni granule pro vousatky, bylo to "vegetartianske" a slozenim ne uplne spatne. Jako doplnek to mely v misse a obcas si zobli - ale zadne velke nadseni. Nakonec jsem to nasypal cvrckum... ;-)

Tak zas konzerva pro kočky a spešl krmivo je trošku rozdíl. Ciliáti taky běžne nežerou kašičky a přesto můžou v klidu fungovat jenom na tom Repashy, tak proč by nemohly vousatky? Samozřejmě ne třeba ze 100%, ale otočit poměr, většinu času Repashy a tu a tam hmyzák, aby se proběhly a ne obráceně.

No, myslim ze vousatky jsou malinko jini predatori nez ciliati :) Ale zas - v dospelosti jim davam zivocisnou prumerne jen 2x tydne - takze treba tu jednu davku nahradit nejakym slusnym instantem a "maso jen v nedeli" by asi slo...? Jen si nejsem jist jestli by ten instant zrali, jak jsem psal o tech granulich - taky zadna slava.

- ja o tom jen teoretizuju a nemam problem krmit hmyzem - mam ho dost. Nedoporucuju s tim experimentovat u nekoho kdo ma sve prvni zvire. Realne je u DOSPELE agamy krmeni hmyzem tak jednou za 3 dni, takze s prihmourenim oka budiz 2x tydne. Ale to jde skutecne az u dospeleho zvirete, dokud roste tak spotrebuje potravy daleko vic. Prvni pulrok krmim hmyzem denne do syta. Druhy pulrok dle rustu - postupne obden, ale porad je to o dost vic nez u dospele agamy. S tim pocitat - jsou o dost jine naroky na potravu u rostouciho zvirete nez u dospeleho.