Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého ještěra místo hada..

Ahoj umřela mi užovka červená a tak přemýšlím, co pořídit místo ní. Puvodně jsem chtěl asi jako každej agamu vousatou, jenže problém je, že terarko mám jen 65x35x50 ve stěně a abych ukutil dostatečně velké mimo stěnu, tak na to momentálně není místo. Takže je možnost, že to terárium předělám(3D stěna atd..) podle potřeb nového obyvatele a nebo vymyslím nové, které zakomponuju do stěny při max rozměrech 70x40x95. Nejradši bych to měl v pouštním stylu a tam nějaké tvorečky jako agamy vousate, ale aby tak nevyrostly a nebylo jim to malé. Jenže předpokládám, že takové neseženu co. :-|

Zbytecne vysobe by bylo, kdyby to terarko mělo hole steny a ten gekoncik po nich nemohl lozit, ale když ma ze tri stran stenu s plosinkama tak to vyuzivaji maximalne. Oni jsou přes den fakt lenosi, když tam mají teplo a svetlo, ale jak se zhasne a behaji tam cvrcci, tak jsem hledej jak blazen jaci z nich jsou dravci. Uvidi cvrcka jak leze uplne u vrchu terarka, zacne pumpovat lalokem a mrskat ocasem jak varan komodsky a vystartuje az nahoru jak nic. :-D Taky radi jen tak lezi na tech plošinkách a hledi dolu co tam vyvadeji ostatní... Takze tak no. :-) Ještě foto terarka. Vypada prazdne, ale ve skutecnosti jsou tam 3 :-D

Tak po dlouhem uvazovani co bude nejlepší jsem nakonec skončil u Gekonciku. Ted nejak do burzy, která je za mesic zvladnout vybaveni toho terarka, nasprtat max informaci a pak si jen vybrat. :-) Chtel jsem se zeptat co je pro zacatecnika nejvhodnejsi, do toho terarka si myslim, ze 2 kousci budou idealni, ale mam poridit 1,1 nebo 0,2? A dal jestli mláďata nebo dospele? Asi je lepsi si koupit prcky a vychovat si je ne? :-) Taky budu muset asi zacit chovat ten hmyz. Mam ještě sklípkana a tomu sem cvrcky kupoval, ale s téma gekoncikama se spotřeba znacne zvedne a to by me asi zruinovalo.. Ikdyz opravdu netusim, kde bych ty cvrcky mel chovat, aby furt necvrkali a nechali nas spat. :-)

Pro dva gekončíky se dají cvrčci nakupovat, nepřijde to tak draho, s chovem cvrků je víc problémů. Já bych radila 2 holky. Mám tři holky v terku 80x40x35cm a někdy když vylezou všechny naráz, tak je tam plno.
Holky_2011
Na ukázku moje tera s holkama. Ještě jednu výhodu mají jen samičky, kupodivu nemají neoplozené snůšky. A co se týká toho, že jsou noční? Když přicházím odpoledne mezi pátou a šestou odpoledne z práce, tak už na mě čekají.