Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama bradata

Agama bradata.
Mam v tom zetok, uvb sa svieti cely den ale len na jedno miesto aby sa mohla agama skovat do tiena ? Masa (mam ju len chvilu) sa skovava skoro stale. Ma silnu ziarovku ? Alebo sa celi den svieti UVA a UVB sa svieti len hodinu dve ? Neviem si visvetlit preco sa skovava, vsade pisu ze sa ma slnit na kameni a ona je zalezena v tieni. Moze to bit sposobene tim ze povodny majitel ju neosvecoval vobec ?

Jen takový malý pozastavení... Čím dál tím víc vidim (tady i třeba na fb) dotazy ohledně zbědovaných agamek, který obsahujou něco ve stylu "předchozí majitel..." (ať už "neměl UVB", "krmil holátkama", "nedával vápník"...)... a následně "když jsem jí koupil, měla v XX měsících/letech jenom XY cm".... Lidi, proč si ty zubožený zvířata kupujete, když je agamích mláďat na výběr tolik? Vždyť vám to akorát přináší komplikace a demotivuje vás to už v začátcích, místo abyste z toho zvířete měli radost.

Každopádně tady to aspoň vypadá, že to ten agamák zvládne, tak aspoň tak - držim palce!

Tuto som mal ako necht nech ju debil utira a ist si kupit inu ?:-/
V com bi bola ina ? Ja nemam chovatelske ambicie ani sa nezblaznim ked nebude a to urcite mat nebude pol metra . Mne staci ze zme jej pomohli a ze sa ma u nas (dufam) dobe :-). Utulki su plne maciek a psov co ludi "chceli" a potom ich hodili k ceste a toto sa deje aj z agamamy a chamikmi. U nas doma sa maju hospodarske zverilrpsie ako u daktorich "mazlicci" . Mame ho radi aj ket je zo sekca :-)

Tak pokud jste to udělali jako "záchrannou akci", tak je to od vás pěkný, to je jasný. Třeba na fb tenhle přístup vidim docela často, je to na jednu stranu chválihodný, ale často se do toho pouští začátečníci, který si pak s tim zuboženym zvířetem nevědí rady, zvíře jim chcípne a oni jsou akorát demotivovaní a mají strach se tomu potom věnovat dál. Popřípadě si vezmou nemocný zvíře ze špatnějch podmínek a rovnou ho z neznalosti hoděj do terárka ke svejm ostatním, a pak se diví, že jim to padá všechno... Popřípadě v dobrý víře "zachraňujou" zvířata ve zverimexech, čimž akorát podporujou jejich styl prodeje a nakládání se zvířatama.

Nicméně ani jedno z toho naštěstí asi nebude tvůj případ, agamák se tváří, že se mu tvoje péče zamlouvá, tak snad ti to vrátí tim, že bude pěkně prosperovat a dělat samou radost ;)

Ha, edit: Lucifer byl rychlejší, koukám, že to vidíme trochu podobně.. :)

:-D a to ste nevideli moj maturitni sloh zo slovencini ;-):-D, mam dizlexiju a dyzgrafiju a navise jedini pristup k netu mam cez mobil :-( .
Lucifer to vlakno poznam, citam spetne celu poradnu ( lepsie je sa ucit na cuzich chibach). Este ras vdaka zarady , je super ze takto pomahate :-). Priebezne budem informovat ako sa prckovi dari :-).
Chcem sa este opitat vetranie sa dako pocita ? Alebo staci dole 5cm pas po celej dlzke a na strope cim viac tim lepsie ? Nechcem to zmrvit a toto som sa zatial nigde nedocital.