Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárko ze sádrokartonu

Zdravím, mám momentálně terárko pro agamu z masivního dřeva 100x55x55 a tam mám 42cm dlouhého samce. Mám tam stěnu ale tu rozdrápal a je tam čím dál více bordelu z polystyrénu. Chtěl jsem udělat novou stěnu ale když jsem tam přemýšlel, rozhodl jsem se udělat rovnou nové větší terárko. Masivní dřevěné desky už nemám a OSB taky ne. Mám ale dost profilů a sádrokartonů. Tak orientačně jsem se chtěl zeptat, neměl by sádrokarton vadit ne ? celé terárko bude z klasického bílého sádroše akorát vnitřek z zeleného proti vhlkosti.

No myslím, že pokud to terárko nebudeš stěhovat (přecijenom ten sádroš tolik nevydrží a zláme se), tak by to vadit nemělo. Alespoň mně nenapadá jinej důvod. Možná ale bude problém jestli si budeš dělat pozadí z lepidla na dlažbu. Nevím jak to na tom bude držet, a aby to nerozmočilo ten papír popř. nezkroutilo desku.....

Zelený jen odolává vlhku, což u poustniho terária asi moc nebude.... Počítal jsem s tím že vnitřek bude komplet udělán v lepidle (pozadí i boky), tím se jen tak neprohrabou. Samotný sádroš samozřejmě nevydrží. Stejně to dřív prokoušou cvrčci... :))

Pevnost bude dost veliká, mám udělánou konstrukci bez výztuže a už teď je to relativně pevné. Půjdou tam výztuže z profilu a pak na to sádrokarton. Vpodstatě to bude mít dutou stěnu. Je pravda že agama ten sádrokarton relativně lehce zničí, nad tím jsem nepřemýšlel. Takže tam raději udělám 3D pozadí na všech bocích teraria aby se nedostal k sádrokartonu. Z lepidla na dlažbu to tentokrát dělat nebudu. Udělal jsem to co mám teď v terárku z lepidla a je rozdrbané, dokonce jsem tam dával 5 vrstev. Takže novou stěnu budu pokrývat betonem. To už nerozhrabe :D

Pokrývat to betonem bez vnějšího ošetření je kravina, stejně jako byla kravina dělat to jenom z lepidla na kachle bez nějaké vrstvy, nebo složky, která zajistí pevnost. To je jako kdyby ses divil, žes to udělal ze sádry a rozškrábaly to. Na lepidlo na kachle se musí dát vrstva něčeho co to spojí, třeba duvilax nebo nějaká podobná přísada. Ona zajistí i to, že nebude problém to čistit od výkalů apod. To stejné platí pro verzi z betonu, která se ti taky bude za chvíli drolit když nebude ošetená proti vlhkosti a budou ti na ní bobkařit.

No jestli jsi to lepidlo na tu dlažbu neměl natřene lakem tak se nedivim že to agama zničila. Ja mam pozadi z polystyrénu na tom 5 vrstev flexi lepidla a 3 vrstvy vodou ředitelného laku, a kdýž moji agamu chytne blbá tak škrábe a nema šanci to pozadi poničit.