Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak posílat zvířátka? Poštou?

Oki, ¨začínáme¨ je ale v tomto případě vhodné.
Chtěl bych se zeptat. Jak si zvířata posíláte? Když nejste blízko, nebo se hold prostě na burze nesejdete...
Normálně poštou? Jsem teď domluvený s jedním chlápkem a ten mi bude posílat štíry poštou. Je to ok, nebo je potřena něco třeba na poště podniknout, nějaké opatření, nebo nějak označit, upozornit... Jak řešíte podobný problém??
Díky moc za radu. Mám mu poslat několik mnohonožek a nejsem si tou poštou úplně jist.

Je to celkem v pohodě...ale musíš dát zvířata,v tvém případě mnohonožky do nějaké plastové krabičky s dírkami.Tu pak vložíš do papírové krabice a zbytek místa vyplníš molitanem a nebo zmačkanými novinami.Několikrát mi již takhle přišli bezobratlí a vše OK.Jinak teď bych asi počkal,alespoň teda u nás napadl sníh a je na tohle celkem zima.Nebo poslat obchodním balíkem který je sice dražší ale pošta ho musí doručit do 24H.
Ještě jim tam můžeš přidat nějaké krmení,kdyby se pošta jako vždycky zpozdila.Pokud bys teda neposílal tím obchodním balíkem.
A nebo poslední možnost zaslat ČD-kurýrem který je rychlý,mají vytápěné vagóny ale stojí myslím teď 190Kč.

1. pošta NEmusí doručit do 24h obchoďáky, nikde to psaný není... ale tak 98% balíků do druhýho dne dorazí.
2. kurýr na dobírku stojí 170,- Kč (i když je možný, že je to podle vzdálenosti)
3. já bych poštou neposlal ani mravence.... vim, co nám chodí za zmačkaný balíky do firmy... a nebo to poslal, ale fakt to vypěchovat papírem
4. no s tou zimou je to fakt....Jaro je sice za dveřma (podle mě je právě teď akorát zaboucho), ale večer je přecijen hodně nízká teplota.

Já určitě souhlasím a jen doplním, že jsem v 18 dělal brigádu na balíkové poště jako doručovatel...a dodnes mám problém poslat balíkem téměř cokoliv, všechno pojišťuju a nechávám dávat nálepky "fragile". ;-), jednou došli známýmu kurýrem leguáni, byl jsem s ním je vyzvednout, páč byla zima a jedinej jsem měl auto, mysleli jsme, že půjdem přímo pro ně a tak jsme omylem vlezli do depa kde vykládali balíky - legouši neměli šanci na přežití. Já když přehazuju uhlí lopatou, tak se k tomu uhlí chovám líp jak ti chlápci k těm balíkům. Ale to bylo dřív - asi 7-8 let zpátky. Dnes už je to o něčem uplně jiným, ale stejně ve mě ta nedůvěra přetrvává.
A kurýrem ČD se bezobratlí dají posílat v pohodě, mě teda vždycky krmnej hmyz přijde v poho, v zimě si ale pro něj jezdím.

chroustal: na poště jsou všeho schopný.... :-)

Duk: já posílám z firmy Profi a Obchoďáky a před vánocema, když byl frmol, tak nebyl problém, aby balíky šly dva dny, a to u nás pošta vyzvedává balíky kolem 15h... a kolikrát i v létě prostě přišel bylík až "třetí" den..... ptali jsme se na to, a vedoucí nám řikala, že Obchodní balík je sice "nadstandartní" služby oproti běžnýmu balíku, ale nikde není napsáno, že se musí doručit do 24h.... mno mám tady i smlouvu mezni mojí firmou a poštou, ale nechce se mi to pročítat :-)

Obchodní balík

Potvrzení o podání ano
Dodání příjemci proti potvrzení ano
Odpovědnost 100 000 Kč
Maximální hmotnost Max. hmotnost: 30 kg (obal Obchodního balíku o hmotnosti nad 15 kg musí umožňovat manipulaci dvěma osobami).
Minimální rozměry Minimální rozměr Obchodního balíku je 15 cm x 10,5 cm.
Maximální rozměry Žádný z jeho rozměrů nesmí přesahovat 240 cm. Součet délky, šířky a výšky zásilky pravidelných tvarů nesmí být větší než 300 cm. Zásilky nepravidelných tvarů nesmí mít součet dvou největších rozměrů větší než 300 cm.

Podání:

* na poštách určených k podání obchodních balíků,
* u odesílatele za podmínek stanovených v uzavřené dohodě s naším obchodním zástupcem.

Zásilku je nutné opatřit adresním štítkem, který obdržíte na poště.

Po dohodě je možné údaje o zásilkách předat i ve formě datového souboru.

Na základě zvláštní dohody můžete Obchodní balík podat jako odpovědní zásilku nebo zvolit doplňkovou službu Ověření údajů.

Informace o dodání balíku je možné získat prostřednictvím naší služby online – Sledování zásilek a nebo na bezplatné telefonní lince 800 177 889, uvedené informace jsou dostupné následující den po podání zásilky. O tyto informace lze požádat nejpozději do jednoho měsíce od podání.

Dodání:

Obchodní balík dodáme nejpozději následující pracovní den po dni podání.

Doplňkové služby

* Dodejka,
* Dodání do vlastních rukou,
* Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta,
* Dobírka ( do 100 000 Kč),
* Bezdokladová dobírka,
* Ověření údajů.

Ostatní příplatky

* Udaná cena,
* Neskladné,
* Prodloužení odběrní lhůty pro vyzvednutí zásilky.

Je to jednoduchá smlouva o přepravě, při porušení přepravních podmínek a podmínek, ke kterým se přepravující odesílateli zavazuje, můžete požadovat návrat financí, které padly na přepravu. Jen se člověk nesmí bát otevřít pusu a být neodbytný.;-)

§ 769
(1) Dopravce odpovídá za škodu, která vznikla na přepravované zásilce v době od převzetí k přepravě až do vydání, ledaže škoda byla způsobena odesílatelem nebo příjemcem, vadností zásilky, jejího obalu nebo balení, zvláštní povahou zásilky, anebo okolností, kterou nemohl dopravce odvrátit.
(2) Přepravní řády mohou stanovit, za jakých podmínek se má za to, že škoda vznikla některou z příčin uvedených v odstavci1.
(3) Na škody vzniklé na přepravovaných zásilkách se nevztahují ustanovení § 427 až 431.
(4) Při nedodržení přepravních podmínek, ke kterým se dopravce zavazuje, je dopravce povinen uhradit ušlou škodu.

§ 770
(1) Při ztrátě nebo zničení zásilky je dopravce povinen nahradit cenu, kterou měla ztracená nebo zničená zásilka v době, kdy byla převzata k přepravě. Kromě toho je povinen nést účelně vynaložené náklady vzniklé v souvislosti s přepravou ztracené nebo zničené zásilky. Při poškození nebo částečné ztrátě zásilky hradí dopravce částku, o kterou byla zásilka znehodnocena; je-li účelné provést opravu, hradí dopravce náklady opravy.
(2) Za jiné škody z nákladní přepravy, než jsou škody na přepravované zásilce, odpovídá dopravce, jen byly-li způsobeny překročením dodací lhůty; podmínky a rozsah náhrady stanoví přepravní řády.

Zydy - to je všechno hezký, ale ruku na srdce. Riskoval bys život zvířete, jen proto že v případě zničení zásilky máš možnost požadovat náhradu financí za přepravu? :-/ Možná bych to ještě risknul u nějakých cvrčků nebo švábů, ale svěřit poště jakékoliv jiné terarijní zvíře bych se docela bál. Co je mi platná možnost reklamace, když bych přišel o zvíře na kterém mi záleží a které může být třeba i dost vzácné. Ty prachy si zpátky možná vyhádáš, ale tomu zvířeti už život nikdo nevrátí...:-(

krom toho teď jsem si vzpomněl, že na poště mi řikali, že kromtě "bezobratlích" se nesní zvířata poštou posílat.

no, ale jsteli jde to dopravný v případě nedodání do druhýho dne vyhádat zpátky, tak mi pošta dluží asi 7 000,- :-) škoda, že to nejde dohádat zpětně