Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zverimexy

Včera jsem po dlouhé době navštívil zverimex, tentokrát v OlomoucCity a údivem mi spadla brada. P. regius pomalu pod vrstvami staré kuže nebylo ani vidět, E. obsoleta s obrovskou boulí před kloakou, nejhorší byl pohled na dehydratovaného, podvýživeného Teju žakruarú s modrofialovými víčky - u něj jsem si nebyl jistý, jestli je ještě naživu. O ptácích se ani rozepisovat nebudu. Celkový dojem - zvířecí Dachau. Jaké máte zkušenosti s podmínkami pro chov zvířat ve "vašich" zverimexech?

já to mám v pohodě.
Kámoška si jednou pronajala pracovní plochu a uskutečnila si sen...mýt dobrý zverimex.
do prodeje dává většinou své odchovy Plazů a bezobratlých,ale i myší a křečků.
Zvířata má ve 100% stavu a ani drahé je nemá...
Dávám 2

Šokec sem zažil dnes ve zverimexu na Mělníku.
Přijedu si podle dohody pro králika a hned jak mi ho prodavečka přinesla tak sem málem vrhnul....]:(
Králik byl až do půlky hřbetu zasr*nej jak alík. A mimo "čerstvých" na něm byli patrné i sr*čky staršího data, no prostě chlív.
Aby toho nebylo málo, prodavačka ještě pronesla hlášku: "asi má nějaký střevní potíže"
No dopadlo to tak, že sem tohoto králika s "díky" odmítl.
Co se týče prostředí a podmínek co mají zvířata v tomto zverimexu, tak tomu se nedá nic vytknout, přesto ale vím že krmení pro svýho hada tam již kupovat nebudu.]:(

Já ve zverimexy moc nevěřím....obzvlášť plazi si myslím jsou na tom ve zverimexech špatně. To samozdřejmě není jen problém zverimexů, ale tam je to hodně vidět, protože je to veřejné..o to víc mě udivuje, že se s tím kolikrát nic neděje. Viditelně apatická či poraněná zvířata, nevyhovující podmínky, špatná hygiena. Není to problém většiny, ale taky jsem to zažila a těch míst nebylo až tak málo.

Ja nevim, co lidi blbnou a ze vubec neco ve zveracich berou. Nevim, ale radeji proste zvire vezmu od chovatele - je to vzdy levnejsi, vetsinou vim, v jakych podminkach to zilo a pod. Kdyz nahodou beru od masare, tak aspon vim, ze to je z prirody, za to kdyz vezmu ze zverace, tak ani nevim, zda je to odchov ci zda je to z prirody... jedine, co obcas ze zvera vezmu je krmeni a to jen zrdika :) VH

Dobrý večer, všecho je jen v lidech. Pokud k tomu nemají vztah a berou to jen jako práci a ne jako koníčka tak nikdy to nebude vypadat k světu. Další věc je proč vůbec jsou v nabídce kurzy pro prodavače a majitele obchodů když se tam stejně za týden nikdo nic nemůže naučit.
A jestli se vůbec naučit chce, tady jde hlavně o to získat razítko a mít pokoj od úřadů.
Stejně je zarážející jak mohou veterináři,kteří mají dávat dobrozdání pro provoz obchodu, potvrzení pro někoho kdo se takto stará o zvířata. Jak říkám vše je jen v lidech.

Je to těžký, zrovna u nás jsou zverimexy docela v pohodě, ale ono je to tím, že já chodím do těch, které mají úroveň. Myslím tím třeba Sirius v Hradci K., zverimex v kasárnách tamtéž, nebo Terall ve Vysokém Mýtě. Občas je to ale docela bída, vídal jsem dost zubožené plazy a ptáky, ale tady je to celkem v rámci možností. Trochu horší je to v Afi centru v Pardubicích, kde mají zvířata šíleně předražená, a terárka jsou sice docela pěkná na pohled, ale často jsou v nich společně druhy, že nad tím zůstává rozum stát, např. jednou tam měli dohromady agamy vousaté, kočičinské a felsumy. Tím pádem se pak některá zvířata blbě svlékají nebo uhynou...
Já osobně bych ve zverimexu plaza nekoupil. Už jen proto, že ceny jsou v lepším případě tak 3x vyšší než od chovatelů nebo na burzách, a samozřejmě často je vidět neodbornost personálu. Na druhou stranu vím, že zvířata ve zverimexech dnes nakupují hlavně na tera-burzách, tudíž třeba včas po burze je mají pěkná, později už to není nic moc, tam pak záleží na podmínkách.

jaja ty jsi vyhrabal pěkne staré téma :D

Ale když to vezmu z úvodu, tak v Olomouc city je to už trošku lepší, ale ještě by to chtělo doladit. Nejraději mám aqua-tera na Palackého ulici.
Dojíždím do Olmika, protože to co maj tady je hrůza. Užovka ve zveráku za 900.- !!! Ale když potřebuji jen myšky, tak je tu koupím, protože mi kolikrát nic jiného nezbyde. Na myších se snad nedá nic pokazit.

souhlas - Sirius v Hradci Králové (Interspar) je dobrej., stejně jako obchod v Atriu u Tesca (oba spolupracují s Přírodovědeckým centrem u Obřího akvária). Obchod v kasárnách se mi taky líbí - vždycky jsem tam koukal na jejich opičky a když jsem nesl cvrčky nebo červíky, koukaly i opičky na mne :) jinak co jsem tak nahlédl do zvěráku jinde, tak většinou tragédie.. Nejvíc mně pobavil zverimex "u žida"(malé ž používám naschvál - nejedná se o Žida) v Praze na Andělu směrem k řece - když jsem si tam koupil podkana za 90 Kč a ještě po mně chtěl deset korun za krabičku, málem jsem tam omdlel. A Epicrates cenchria za dva a půl litru je taky docela slušnej nátěr.

Carlosi zverimexy v Olomouci (konkrétně v obchodních domech (Olympia, Haná, City)) jsou oparavdu katastrofální. Všímám si toho už delší dobu. Všechna zvířena je postupně odkázaná k zániku - jsou jako spotřební zboží. Nějaké se "rozbije" a hned na to se pořídí nové. Osobně bych velkoobchoďákům povolil prodávat rybičky, žrádlo a ostatní (neživé) pomůcky. Co naděláš BUSINES is BUSINES.

Naštěstí, Hadaři vím alespoň o jednom z nich poněkud více, tudíž můžu říci, že se na prodejně podařila třebas snůška B. plumifrons, kterou jsem pak doma inkuboval a za poslední rok a půl zde nedošlo k jedinému úhynu terarijního zvířete - jenom nějaký kritický zákazník ukradl dvě hermanky;-)
Nebudu zmiňovat o který se jedná, domyslete si sami. Jen bych čekal, že "opravdu katastrofální" bude vypadat jinak:-) Zvlášť když jsou všechna zvířata odsouzena k zániku:))

Katastrofální k zániku bývají zvířata u importérů na stole, tedy najdou se tam tací jedinci.... zvláštní, že to tady nikdo neřeší... Taky jsem si dříve užívala návštěv zverimexů, kde byla korálovka označena jako užovka červená... nebo když jsem si šla koupit potkana a bylo mi řečeno že to je spiciálně vyšlechtěná velká myš laboratorní apod. :-D

Řekla bych, že v Liberci jsou zverimexy dobré, každé zvíře má svou ubikaci správně vybavenou s přísunem uvb a uva světla :-) a ostatní zvířata také, ale mluvím zde o těch větších obchodech, nevím jak je to u soukromníků :-)