Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma madagaskar grandis

Včera jsem si donesl domu samečka Phelsuma madagaskar grandis koupil jsem ho ve zverimexu ,vypadal na první pohled zdravý ,běhal po skle dneska jsem ho přendal do terárka a leží jen na zemi nemůže jse pořádně hýbat,a když jse snaží vylezt na sklo tak mu to klouže a neudrží se tam má s tímto někdo zkušenost můžete poradit nerad bych o něj přišel

Změna ani stres by neměl vliv na schopnost lezení po skle, možností je více, pokud se gekoni svlékají, tak krátkou dobu před svlekem mohou mít problém se udržet na skle, nicméně to nemá vliv na jejich celkovou vitalitu, může také jít o nějaký vitamino-minerální deficit, ale v tom by se to nezměnilo ze dne na den (včera ve zverimexu pohoda, dnes v teráriu problém). To, že nežere bych naopak tou změnou chápal. Měl bys trochu popsat terárium, vybavení a podmínky. Má možnost lézt po něčem jiném než po skle (kůra, bambus, rostliny...) a pokud ano, leze? Jaké máš osvětlení a teplotní rozpětí v teráriu? Jako substrát bych volil spíše čistou rašelinu nebo lignocel bez písku.

Podmínky v terárku jsou dobré má tam bambusové tyčky na lezení osvětlení mám REPTI GLO 5.0 UVB teplota je 24 stupňů a pod žárovkou kolem 30.Prvně lezl po bambusech normálně bez potíží asi hodinu po puštění do terárka slezl na zem a od té doby jse nemůže ani pohnout tak mě napadlo jestly třeba nemohl spadnout a nějak jsi ublížit