Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mali cerveny brouci...

ahojte chce se jeste zeptat na mojem legosovi zacali chodoit mali cerveni chrobaci.jednou to mal ale sem ho toho zbavil drevo prevarene a zase se zacali lihnout ma to i medzi supinama cim to je???,diky

Bozinku,jak muzete napsat brouci :) MA to snad krovky? Bych rekl, ze jste nedostatecne vycistil terarko po posledni desinfekci, ale nevim, mozna pordi nekdo jiny, s legosema az takovou zkusenost nemam. Ale pokud je to i mezi supinami, tak to jsou nejspis roztoci, tedy Bybymite ci nekdo pouziva i Frontline (nemam zkusenost). VH

Jeste doplnim - brouci jsou samostatny rad hmyzu, roztoci josu klepitkatci, vubec nejsou hmyzakama :) Maji 3-4 pary nohou (dle stadia) a potravu prijimaji pomoci modifikovanych klepitek (to co maji stiri treba). Brouci maji krovky, telo clenene na hlavu,hrud a zadecek a fakt chelicery nemaji :) Je to cele komplikovanejsi :) VH

dekuji vam obom frontline sezenu u vetose nebo i obycejny lekarne nebo ve zverimexu?jak se to pouziva?kdys sou viecsi tak sou uz cernileze mi to pak po vetvich.na nem jsou jen cerveni.pak fsechno dezinfikuju a prevarim jo?za jakou dobu se toho zbavi asi vsechno prevarim dam ho tam ale neco stejne zleze zneho na vetve a zase se to rozmnozi ne?kym zabere frontline

Nemáš zač ;-). Aplikuje se to zcela jednoduše. Vezmeš lega, frontline si nastříkáš na ruku nebo na nějáký hadřík, tampon atd. ,,Potřeš´´ lega a někdo říká že tak max do hodinky by se z toho mněl opláchnout jiní to zase nechávají bez opláchnutí. Já mám s tímto jenom zkušenost u hadů - oplachoval jsem to z nich. A výsledek byl 100% ani jsem proceduru nemsuel opakovat. U leguána zkušenost nemám ale já osobně bych to na něm nenechával. Když to budeš na něj dávat nesmí se mu to dostat do tlamy nebo do očí !!!!! Terárko tím můžeš vyšplíchat také ale musíš ho dobře opláchnout !! Na větve atd. bych to nestříkal a vyhodil je. Taky by neškodilo dát lega do karanténí nádrže. HLAVNĚ POZOR AŤ TEN FRONTLINE NEOLIZUJE !!!!;-)

Přidám zkušenost.Náš lego měl přesně to samé a frontline zabral.Už to byla asi 4 výměna větví, substrátu, oplachování umělých kytek a koupele lega a furt se vracely ty červený šmejdi.Tak lego šel na hoďku do vany a já na špejle na uši kápla Frontline a ty zmetky jednoho po druhym z větve sundavala a jak přípravek trochu zůstal na větvy, do 2 dnů bylo po, lega bych taky opláchla po aplikaci...