Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - určení pohlaví

Měl bych prosbu, potřeboval bych zjistit bezpečně pohlaví mé krajty královské, abych mohl pořídit protějšek, je zde někdo kdo může rozpoznat toto pohlavý u skoro ročního hada.
Změna předmětu, původně: Krajta Královská (halapremek)
Změna kategorie, původně: Hadi (halapremek)

loading...

Chtěla bych se zeptat, zda je tu nějaký ochotný a věci znalý člověk z Olomouce a okolí, který by mi určil pohlaví 6-7 měsíční regiusky. Já to nikdy nedělala a i když umím číst, nehodlám hadovi ublížit nezkušeností. Prodejce mi řekl, že to na 60% bude samec :-/ Což je mi popravdě dost na prd, když bych k "němu" chtěla přikoupit protějšek.

Ano, to by me taky zajimalo, zda je to videt i na svlecce u malych hadu, jinak s tou palpaci, ted jsem koupal male krajty, zkousel jsem palpaci, a slo to skoro bez problemu, samozrejme s citem, po chvilce, co jsem je dal do vlazne vody, okamzite se zacali vyprazdnovat a pritom vystrkovali kloaku, takze pak stacilo chvilku pockat, a jemne pritlacit a bylo to hned videt, i kdyz ne moc dobre, u jedneho samice, u druheho samec, a treti nevim, doufam, ze samice, nechal sem je byt, nebudu je trapit. Kouknu zase pri pristim koupani.
Jinak kousek od nas bydli pan co se venuje uz spoustu let chovu uzovek, a rikal, ze u uzovek to pozna, ale ze u krajty to neumi, ze uz sou pry 50cm mladata velka, no tak nevim, po svatcich se u nej stavim.

Škoda, že jsem si tenhle komentář nepřečetl dříve. Chtěl jsem mít jistotu tak jsem "palpování" zkoušel u mých krajt kobercových NZ 5/2013, což už je dost pozdě. Samec mi sice asi 3 krát za dobu, co jej mám v péči hemipenisy normálně "ukázal", ale naposledy (3.8.2015) už mě jen "podělal";) po palpování se mi jeho břicho zdálo propadlé v místě úchopu nad kloakou. Na hemipenisy jsem ale nijak nesahal, tak jen doufám, že jsem svým "experimentováním" nic nepodělal. K páření ho pustím až tak za dva roky, přece jen chci počkat spíš na stáří 4 roky.

Samec mi sice asi 3 krát za dobu, co jej mám v péči hemipenisy normálně "ukázal", ale naposledy (3.8.2015) už mě jen "podělal";)

Když už jste ty hemipenisy viděl 3x, tak už je zbytečný palpovat. Prostě je to samec. I kdybyste je viděl jen jednou nebo třeba jeden. Hadi pohlaví v čase nemění...Nějak ten Váš komentář nechápu....Hlavně už ho nepalpujte.

Vaše reakce je logická, palpovat ho samozřejmě už nebudu. Můj komentář je spíš otázkou, zda jsem mu nic nezpůsobil a konstatováním, že kdybych věděl jak rizikové to může být neopakoval bych to. Opakované palpování jsem dělal po druhé kvůli "nacvičení" této metody a po třetí jsem chtěl ukázat blízkým jak takový hemipenis ve skutečnosti vypadá. Rozhodně si nemyslím, že had je tvor se schopností měnit své pohlaví v čase. Na druhou stranu jsou situace, kdy "hemipenis" vyleze hned poprvé a jindy ne... takže to může vypadat na samici a pak "najednou" samec!... (a kdesi jsem se dočetl, že samice mohou mít falešné hemipenisy, je to pravda?)