Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mrtvá želva

včera mé babiččce také nečekaně zemřela malá vodní žlutolící želva- byla v pořádku, žrala, ale před deseti dny začla pískat a chrčet..Trvalo to asi 2 noci o víkendu a pak to uplne prestalo.,pískala jenom v noci,a,želva vypadala v pohodě, oči nateklé nebyli, pískáná přestalo,ale po deseti dnech jsme ji nasli mrtvou. Pravda je že želvu má babička pod oknem, je tedy možné, že želva zemřela kvuli pruvanu? Místo na slunění měla, a vypadal zdravě. O víkendu večer ale začla plavat na stranu anechtěla žrát. CHtěla počkat do rána a jí v ponědlí k veterináři, ale želva zemřela v noci. Prootože uvažujeme o koupi nové želvy, rádi bychom se dozvěděli příčinu, abysm e dyžtak problém neopakovali. Napadá vás něco? Díky moc

nejsem si jistá, ještě musím ověřit, ale měla 40watovou žárovku, stejnou mám u své želvy doma, kterou už mám dva roky u své želvy a nebyli žádné problémy. Je ale možné, že to nestačilo, želva se tam ale vyhřivala, sice ne tolik jako moje 2 letá želva, ale přišlo mi že problém s osvětlením nebyl..nebo je to málo?

ješte dodám že vzheldem k tomu, že nejsem mco schopní kutilové,byla chovaná v klasickém skelněném akvárku zakoupeném ve zverimexu - skleněný ostruvek,. na spod měla kameny, měl ai ukryt ze dreva, prislo mi že akvárko bylo zařízené dobře,a le asi to nestačilo:(

Ja mam taku zvlastnu otazku... Ako poznam, ze je korytnacka mrtva? Zimovali v chladnicke, potom som ich v dobrom umysle dal na balkon, lebo teploty sa pohybovali cez 10 stupnov. Na noc som ich ale zabudol premiestnit:-( (podla sprav na internete klesla teplota v noci na -2 stupne) Potom sa von zase ochladilo, tak som ich presunol do terarka, kde je momentalne 18-19 stupnov. Vobec sa ale nehybu::-(
Joj, zabudol som povedat, ze su to 2-rocne hermanky, ktore zimovali aj prvu zimu... Bojim sa o ne...

No prave, ked boli v chladnicke, tak sa zakazdym, ked som sa ich dotkol, pohli. Teraz som do nich strcil a nic... Hnusne som ich potiahol za nozicky, vzdy sa vratili do takej polohy, z akej som ich vytiahol. Nepovedal by som ale, ze boli uvolnene... Hlavicky maju zatiahnute.
Cucham k nim ako keby som kupoval nejaky parfem, ale nic necitim... Je mi z toho nanic...

Zdravím Vás.
Prosím Vás o odpověď, proč mi umřela želvička? ....Dnes mi po 6.letech umřela naše suchozemská želvička samec -Kuba.
Celé roky žila volně bez terária, chodila po bytě a spinkala zachumlaná v dece. Celou dobu žrala pestrou stravu, ovšem nejvíce namočené želví granule.
Zazimovala se jen jednou, kdy jsme jí dali do krabice zabalenou na celou zimu do chladné místnosti.
ostatní roky ale nezimovala vůbec. Často jsme ji slunili na okně v krabici, kde si i sama vlezla do připraveného úkrytu, nebo do navlhčeného ručníku.Každé dva dny, jsme ji dávali do vlažné lázně, aby se napila a vyprázdnila se. Jednou, asi před rokem, jsme u ní viděli vyhřezlé střevo z konečníku, které potom zalezlo a bylo to vše v pořádku, bez následků. To však se opakovalo i dnes,po létech, ovšem želvička už nejeví známky života!Musela jsem to vyfotit, jako neobyčejný případ. Je to dlouhé asi 2.centimetry.Tuto želvu jsme před šesti léty, našli v lese, jako maličkou.
Můj dotaz k Vám, je: proč to střevo ji vyhřezlo z toho zadečku?
Je nám to líto, měli jsme ji moc rádi a chodila za námi, jako pejsek a se mnou dokonce i spávala, zachumlána pod moji přikrývkou.
Děkuji Vám a budu očekávat Vaší odpověď.
Přeji krásný den. Alena.

K tomu vyhřeznutí mohlo dojít i tím, že měla zácpu. Takto chované želvy si vždy najdou něco, co by sežrali a bohužel dost často k jejich škodě protože jim to způsobí zácpu, nebo zauzlování střev.
Jinak pro příště taková rada. Za sklem na okně se želvě žádné potřebné UVB záření nedostane, protože to sklem neprochází

Děkuji Vám za patřičnou kritiku a uvědomujeme si to!Též si to dáváme za vinu, avšak veškeré informace o chovu, jsme získali od různých chovatelů, kteří je měli léta doma, v podobných podmínkách.Bylo nám řečeno i od prodavačky ze zver.že je možné, želvičku míti volně puštěnou v bytě, že je schopná se adaptovat na běžné podmínky.Také nám dost vyrostla. Nikdy nejevila známky nespokojenosti, a byla ráda v naší společnosti.V létě jsme ji často dávali do připraveného výběhu v trávě s pískovištěm, kde se volně pohybovala.Stolici měla stále normální.
Jelikož jste mi zde nikdo nemohl specifikovat možné příčiny jejího úmrtí, tak uznávám, že jsme to zavinili my hlupáci, co tomu nerozumíme. Je nám to dnes ponaučením, a rovněž velmi líto! Vážně jsme žili v domnění, že je u nás želvičce dobře.Už se to nebude nikdy opakovat!Moc nás to doma všechny zarmoutilo, a tím více, když je to, naši vinou!Hluboce se omlouvám-odpusťte:-))Alena.

Milá Aleno, hlavně nezanevřete na toto forum a pokud si budete pořizovat další želvičku, tak bedlivě prostudujte dotazy a hlavně odpovědi (včetně důležitých odkazů) ve vláknech v kategorii želvy. Želva samozřejmě mohla zahynout z mnoha příčin, nejspíše opravdu v důsledku nevhodných podmínek, ale možná je na vině i něco zcela jiného, což se bohužel bez neproběhnuvší pitvy nedozvíme. Na druhou stranu např. "venčení" ji zcela jistě bylo přínosem. Sám jsem zažil nebo znal lidi, kteří chovali želvu desítky let tímto "spíše nevhodným způsobem" (tedy volně v bytě, bez zimování atd.) a dokonce i ne zcela vhodně krmily a přesto želva, zřejmě díky specifickým podmínkám a přirozené odolnosti, dá se říci prosperovala. Je pravdou, že pokud vím, tak chovány v bytě na volno byly hlavně přes zimu, zatímco v teplé sezóně trávily většinu nebo všechen čas někde venku na zahrádce nebo ve výběhu nebo byly alespoň velmi často a pravidelně "venčeny". Taktéž se povětšinou jednalo už o želvy dospělé, tedy mnohem odolnější a benevolentnější k chovatelským prohřeškům. Takže hlavu vzhůru. S pozdravem, želvám zdar, O.