Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slimáci

Hledal jsem tady ale o slimacich je tu jen par slov.Chtěl bych se zeptat zda někdo skrmuje slimaky ještěrům když jich na zahradě je tolik.každej den jich posbíráme skoro pul kýblu ale jak znich dostat ten sliz :-/

Sliz by nevadil, s tím si ještěři (hadi, želvy, obojživelníci) poradí, spíš některé druhy nejsou chutné (bohužel hlavně ty zavlečené), ale spousta zvířat si je dá s chutí. Takřka 100% většina vodních a mokřadních želv, některé suchozemské, z ještěrů třeba některé tiliqui, snad i scinkové r. Tropidophorus nebo Tribolonotus, z agam třeba physignáti, ale určitě i spousta jiných tropických agam (nemám odzkoušeno, ale dá se to předpokládat), možná i někteří menší tropičtí leguánci, nezavrhoval bych tu možnost ani třeba u bazilišků r. Corytophanes (také nemám odzkoušeno, ale proč to nezkusit), 100% většina slepýšovitých (slepýši, blavoři aj.), z běžněji chovaných hadů třeba Thamnophisky, ale i mnoho dalších druhů hlavně menších užovek v jejichž potravním spektru převažují bezobratlí.

Slimáky sem dnes zkoušel mé agamě (Physignathus cocincinus 1.0) Snědl jednoho menšího a druhého velkého vypadalo že mu celkem chutná, ale poté co je snědl začal otevírat pusu a olizovat se s tím že jazyk nechal vystrčený asi tak 3 vteřiny (ani ne). Jakoby nedopolkl. Bylo vidět že ten sliz má v tlamičce a vadí mu dal jsem mu cvrčka aby to zajedl napil se v bazénku a je normálně aktivní leze po větvích, ale neustále má pootevřenou tlamu, tak snad v pohodě. Jinak je krásně zelený :-)

Ja je zkrmuju physignatum (i spanelsky slimaky) a zerou je bez problemu. Pul kyble denne ale nedaji urcite. Co na ne ale funguje spolehlive (kamarad ma odzkouseno) jsou kachny, kterym se rika "bezci". Tem slimaci chutnaji moc a nejdou tolik po zelenine nebo kytkach jako ostatni plemena. Tak si treba jednu, dve poridte :-)

Jo jo čistil jsem mu to, ale je to takoví divný no. Natahuje se to a težko se to dostává pryč takže sem vyčistil minimum. Ale vypadá v pořádku je aktivní, krásně zbarvená a teď už se připravila na spaní, tak jsem ji zhasl světla a už má i zavřený oči. Tak už ji nechávám v klidu. Snad to bude v pořádku.

tak koukám že nejsu sám kdo to skoušel :-)
ja dal vousatkám ty hned chnapli ale klouzalo to ale na potřetí to slupla vpohodě.baziliškum když jsem to dal nechapavě koukali a naonec po chvilce slupla samička menšího a potom se zaskousla do velkeho a ukousla půlku takže zněho tekla střeva raděj jsem ho zahodil a chameleon na to jen koukal a asi nechapal co to je ale nevzal si.
asi jim chutnaj ale kdyby šel ten sliz nějak znich dostat dolu aby se jim lepši jedli že. :-)