loading...
Předmět Autor Datum
Milka sa uz nevyplaci, tak bude Dundee :-D
boa.constrictor 06.05.2011 19:58
boa.constrictor
by mě spíš zajímalo, kdy se proti tomu postaví nějací zelení býložraví joudové, co prd vědí, ale zat…
Aurifer 06.05.2011 20:55
Aurifer
zelení býložraví joudové, co prd vědí, ale zato jsou strašlivě sentimentální pregnantně vyjádřené…
Georgij Gadjukin 12.05.2011 06:45
Georgij Gadjukin
Aurifer - jsme rodina zelených býložravých joudů a kupodivu jsme zajedno - lepší menší, než větší zl…
Y Draig Goch 14.05.2011 10:18
Y Draig Goch
Právě že ono je to o tom realistickém uvažování, jak píšeš. Taky to nebyl nějaký obecný útok na všec…
Aurifer 14.05.2011 20:13
Aurifer
Ztráta biotopů... to je největší děs ze všech a na to se mi většinou nechce ani myslet. Přednášku ud… poslední
Y Draig Goch 15.05.2011 10:20
Y Draig Goch
Takovej steak z niláka nemusí bejt špatnej:)), neměl jste už někdo ?]:)
Novaad 07.05.2011 09:42
Novaad
nevim jak nilák, ale kajman chutná jako něco mezi tužší rybou a kuřetem.
Aurifer 07.05.2011 15:23
Aurifer
zdar:-D,Pokud někdo čekal na reakci Pošuka,tak zde je: Pan Duben je odborník na svém místě.Už perlil…
West day1-pošuk 07.05.2011 17:26
West day1-pošuk
No mozna se pletu, ale pamatuju si, ze kdyz zacinali tak o tom byla reportaz na Nove a uz tehdy rika…
boa.constrictor 07.05.2011 17:35
boa.constrictor
Rado,tak jsme se zase shodli:-),ale zůstanme u klasiky..."no nic jedem dál":-D,ani jeden z nás nebyd…
West day1-pošuk 07.05.2011 17:43
West day1-pošuk
Asi ani ne. Vim vo tom 3 roky a pravdepodobne se kluci snazi jeste dyl. Kdyby v tom byla nejaka obal…
bahno 07.05.2011 23:37
bahno
tak na rozdíl od norků by tenhle průser vyřešila první zima, o to nejde... ale s tim zeleným býložra…
Aurifer 07.05.2011 17:39
Aurifer
Zajimalo by me, jak napriklad farmy krokodylu pomohly zvysit jejich stavy napriklad v Africe. Uzs vi…
Radek 12.05.2011 10:08
Radek
Otázečka, byls už někdy v Africe?...a pokud ano, tak mimo turistické oblasti? Jasně, krokouši se ner…
Aurifer 12.05.2011 10:24
Aurifer
Aurifer - :!::beer::!:
Y Draig Goch 14.05.2011 10:22
Y Draig Goch
Je to bordel biftek za 600? Co stojí ten krokodýl živej? Pár takovejch biftečku a krokodýl je zaplac…
Leoric 08.05.2011 12:12
Leoric
Kilo kuracich prs stoji v Tescu 119kc.A to je kurca ktorych beha v kazdej dedine tisic. Treba to bra…
danio007 08.05.2011 12:20
danio007
tak ona zvěřina, pštrosí maso atd jsou také drahé. navíc ten krokouš taky nějakou dobu roste, něco s…
Aurifer 08.05.2011 12:30
Aurifer
A o tom hovorim. Stake je sice drahy, ale ten krokos tiez nieco stoji. V ich domovine je to predsa l…
danio007 08.05.2011 15:07
danio007
ono to zas tak na zbohatnutí nebude, krokodýlí maso stojí na trzích v průměru sedm dolarů za kilo -…
baron 08.05.2011 20:03
baron
Tak krmeni maji za zapornou cenu, to vytapeni sice neco stat bude ale podle me to nemusi bejt zrovna…
bahno 08.05.2011 20:30
bahno
...si myslím, že pojem nejatečné zvíře znamená, že se to nedá zabít za účelem konzumace a právě vyhl…
baron 08.05.2011 22:40
baron
Už vidím ty letáky z Lidlu: "Dopřejte se hostinu jako Dundee"
Georgij Gadjukin 12.05.2011 06:50
Georgij Gadjukin
stejk z kroka jen za 9.90czk, opakuju - jen za pouhych 9.90czk. A pro ty kdo to jeste neslyseli - je…
boa.constrictor 12.05.2011 08:21
boa.constrictor
Vyhláška evidentně jen umožňuje s minimálním průšvihem vyrovnat se s moravskou nabubřelostí kořistit…
doktor2 12.05.2011 09:36
doktor2
A uz si pocul toho otravneho blbecka ze v Lidlu maju krokodily stake len za 9.90kc:-D Coze? Za 9.90.…
danio007 12.05.2011 10:35
danio007

Aurifer - jsme rodina zelených býložravých joudů a kupodivu jsme zajedno - lepší menší, než větší zlo. Poptávka je a bude - ať už z odchovů nebo přírody, lidi jsou prasácky rozežraný a nevědí, co by roupama snědli a než aby docházelo k pašeráctví a lovu ve volné přírodě, ať je to tedy aspoň z chovu. Ve srovnání s masovou produkcí jatečních zvířat je těch pár krokodýlů relativně nula nula nic, zato v Amazonii a podobných oblastech (i když jako největšího potenciální importéra, tuhle problematiku jsme nikdo nezkoumali, vidím tradičně Asii) by jeden každý kousek chyběl...:-/
Sentimentu netřeba - spíš realistického uvažování.
A ten skvělý tendenční nadpis - krokodýlí jatka! Snad krokodýlí farma s povolením k nějaké té jateční činnosti, ne? Chjo, novináři!

Právě že ono je to o tom realistickém uvažování, jak píšeš. Taky to nebyl nějaký obecný útok na všechny vegetariány. Jestli jste nebo nejste vegetariáni, to je vaše věc a mně osobně do toho vůbec nic není. To byla reakce pro ty přesentimentálnělé autory různých slintů-stačí si najet na nějaké vlákno o krmení nebýložravých terarijních zvířat, leze se jich tam uplně zbytečně pohoršovat dostatek.

Ale to je trochu věc jiná- zvířata v jejich domovině v současnosti neohrožuje lov pro maso nebo třeba kůži nějakým rozežraným bělochem, a když, tak jenom v naprosto minimální míře. Už je dávno jiná doba, než tomu bylo třeba před 100 lety. I co se týče toho pašeráctví nebo importů- to je oblíbená politická propaganda, ale v reálu je uplně mimo. Zvířata v přirozeném prostředí ohrožuje ztráta biotopu, konkurence nebo predace nepůvodními druhy, zavlečené choroby atd a hlavně tlak ze strany rychle se množících domorodců. Ti mají vesměs totiž uplně jiné starosti, než si chránit přírodu. Ale to je politicky dost nepopulární pravda. A ať se to může komukoliv jakkoliv hodně nelíbit, tak pro řadu druhů je každý reprodukční chov v lidské péči jednou z nemnoha možností, jak dotyčný druh zachovat...takže neni uplně na místě každou farmu hned zatracovat. Ikdyž to možná není případ téhle konkrétní farmy.

Ztráta biotopů... to je největší děs ze všech a na to se mi většinou nechce ani myslet. Přednášku udělám komukoliv a kdykoliv, žít s tím vědomím není žádná legrace... V neděli při snídani jsme utrpěli takový hezký dokument, jak to vypadá v Amazonii... je to hrůza. Lidi by měl někdo nějak začít ubírat, ale ten mor se ne a ne přestat šířit...
Je pravda, že domů bychom si masožravce... nebo spíš hlodavcožravce? Jo, hlodavcožravce, mermomocí nepořizovali. Stačí pes a tři kočky, které rozhodně nenutíme stát se vegetariány (najdou se i tací magoři) a jeden leguán, který s námi sdílí zálibu v zeleném... :-D
Co mě dere nejvíc ze všeho je ta obecná ignorance. Že lidi neumí vidět věci propojené, to jak fungují - že když tady zmizí jedna věc, další dvě, které jsou na ní závislé půjdou taky a na těch dvou jsou závislé už čtyři... a že irbisů je pět a půl a nedostanou se k sobě, aby se rozmnožili a až jednou nebudou... a nejsou to jen irbisové.
No, zanechme pochmurných úvah. Možná se jednou tahle planete pěkně oklepe, vydrbe si blechy z kožichu a bude jí líp. Já jsem rozhodně všema deseti pro. Do té doby - ano faremních odchovům, ano odchovům v ZOO, ano odchovům i ohrožených zvířat u schopných soukromých chovatelů... a k tomu osvěta.
A dost, moc kecám. Omlouvám se.

zdar:-D,Pokud někdo čekal na reakci Pošuka,tak zde je:
Pan Duben je odborník na svém místě.Už perlil několikrát,viz nebezpečná zvířata...se zákonem co už 5let neplatí.Osobně si myslím,že každý,kdo má doma nějaké to "zvířátko"má větší znalosti jak on.
Veterinární zákony ČR jsou postaveny asi jen pro "strýčka,tetu"ze Záběhlic.Osobně si o tom myslím své,jinak likvidační.Vlastně se ani nedivím lidem co mají doma něco "na černocha",protože ten kdo chce mít vše v "ažúru" je potížista.
Ptám se sám sebe,jak je možné,že se taková farma "tutlata" takovou dobu,asi nějaké loby??
Sám jsem z vesnice,ale je to můj názor:tam vůbec nejde o maso,ale spíše zlegalizovat ten obal!Úvaha je jednoduchá:maso o.k.,ale přeci nedám kůži do kafilérie????
Nyní to bude asi hodně tvrdé,ale doufám,že se objeví"inteligenti",podobní těm co vypustili norky...ty jsou dnes všude!a ti "inteligenti" nějakou tu ohradu prolomí.To pak bude průser.
No nic jedem dál Pošuk

No mozna se pletu, ale pamatuju si, ze kdyz zacinali tak o tom byla reportaz na Nove a uz tehdy rikali, ze je chteji na kuzi... Puvodne je meli (odznelo v reportazi od krmice), aby nemuseli davat jedekacka do kafilerky - tak si poridili krokace... O masu tenkrat nemluvili... Pak to zapadlo a ejhle - kdoby to cekal, dundee vyrost, tak honem zmenit zakony :-D
Osobne proti farmovemu chovu nemam nic, ale tohle mi prijde jako pekna kulisarna a nekdo si namasti kapsu :-D

tak na rozdíl od norků by tenhle průser vyřešila první zima, o to nejde... ale s tim zeleným býložravým inteligentem se dá celkem počítat. Záměrně píšu jednotné číslo, protože tahle paka většinou nemají vlastní názor, ale omýlají názory někoho před nima. Ovšem ty názory většinou neobsahují jednu zásadní věc- a sice že se díky faremním chovům na maso a kůži zase staly z ohrožených druhů druhy běžné. a že farmy působí pořád jako genová rezerva (ikdyž na některých dochází k znehodnocování genofondu mezidruhovím křížením, viz třeba tejáci). A řadě druhů samotných naopak prospěly- umožnily jim šíření. Až do té míry, že se z nich staly invazní druhy. Což teda zrovna u niláků asi nehrozí, minimálně ne v našich klimatických podmínkách :-)

Zajimalo by me, jak napriklad farmy krokodylu pomohly zvysit jejich stavy napriklad v Africe. Uzs videl, ze by nekdo reintrodukoval krokodyly? Tak priste prestan psat nesmysly. Ja napriklad s farmou krokodylu mam problem. Nemyslim si, ze by clovek potreboval zrat krokodyli maso a za dalsi, pouzivani jejich kuzi neni nutny uz vubec. Neni nutny nekde machrovat s tim, ze mam boty nebo penezenku z krokodyla, to zvladne v dnesni dobe jen chudak. Tim se dostavam k zaveru, ze dalsi duvod drzet krokodyly na farmach neni nutne, tudiz nejsou nutne ani jejich farmy. Jen by bylo nutne trosku zmenit mysleni tvora, co si rika clovek. Vetsina z nas je totiz akorat prachsprosty hovado, ktery si vidi akorat na spicku vlastniho nosu a nic dal ho nezajima.

Otázečka, byls už někdy v Africe?...a pokud ano, tak mimo turistické oblasti? Jasně, krokouši se nereintrodukujou, nebo o tom aspoň nevím. Ale poněvadž se chovají faremně, tak není důvod je lovit pro maso a kůži. Jenže to neznamená, že je domorodci nebudou zabíjet, stejně jako ostatní zvířata. A pokud se jednou stane, což se bohužel asi stane-že volná příroda zmizí (původné africké obyvatelstvo se o to zatím dokonale pokouší svou stále silnější reprodukcí) tak divoká zvířata zmizí taky. Zbydou ta v lidské péči- a nelze se spoléhat jenom na zoo, ty jsou omezené finančně a kapacitně. Ale na farmách pořád zůstává genová rezerva. Mimochodem- třeba kajmanům a aligátorům faremní chovy ve zvýšení počtů pomohly opravdu výrazně.

Ale pokud Ty nepotřebuješ jíst krokodýlí maso, tak to je jednoduché, prostě ho nejez ;-)

Je to bordel biftek za 600? Co stojí ten krokodýl živej? Pár takovejch biftečku a krokodýl je zaplacenej, je to akorád další podělanej způsob jak přijít k penězům, a to ani nemluvně o té kůži - svědčí to akorád o tom že je Česká republika na tom špatně.

Kilo kuracich prs stoji v Tescu 119kc.A to je kurca ktorych beha v kazdej dedine tisic.
Treba to brat tak, ze predsa len krokodilie meso je nieco, co tu bezne nekupis.Tak isto ako divina. Je jej tu plno a pozri kolko stoji.

Pár takovejch biftečku a krokodýl je zaplacenej

Tak je to zo vsetkym. Predsa, ak sa ti to neoplati, tak to nerobis....
A naku pvierata je jedna vec. Ale krmenie, vyhrievanie atd su dalsie dost podstatne naklady.

V ziadom pripade ich neobranujem. Ale je to tak.

tak ona zvěřina, pštrosí maso atd jsou také drahé. navíc ten krokouš taky nějakou dobu roste, něco sežere...a muset jim vytápět ubikace běžnou elektřinou, jako to děláme my běžní teraristé, tak by to bylo cenově uplně nereálný. Navíc z 1 krokouše zas tolik použitelného masa neni, v podstatě akorát ocas...něco je na nohách a na hřbetě, ale málo. to je spíš takové obíračka, z které se steak neudělá.

JInak teda třeba na La Vanille, kde krokouše ofiko chovaj na maso a kůži a maj náklady na provoz minimální- jenom vybetonované kóje, voda teče od přírody teplá a slunko svítí skoro pořád a krokodýlí řízek přijde na asi 40éček, což je výrazně dráž než u nás.

ono to zas tak na zbohatnutí nebude, krokodýlí maso stojí na trzích v průměru sedm dolarů za kilo - je nadprodukce, takže jestli je v ČR objektivní poptávka za krokodýlím masem, uspokojí se z dovozu za lidovku, již jesm viděl v makru kajmaní maso za 400 Kč/kg

Tak krmeni maji za zapornou cenu, to vytapeni sice neco stat bude ale podle me to nemusi bejt zrovna elektro - na takovyhle ubikace uz se kotelna sakra vyplati. Charita to asi nebude. Ale zlatej dul taky ne.
BTW docela by me zajimaly podminky produkce masa z nejatecnych zvirat, nemate nekdo nejaky odkazy?

...si myslím, že pojem nejatečné zvíře znamená, že se to nedá zabít za účelem konzumace a právě vyhláška musí krokodýla prohlásit za jatečné zvíře, aby se porazit mohl, k tomu ještě specifikuje způsob a podmínky porážky, jinak nemůžeš mít zápornou hodnotu u krmení, byť zkrmuješ odpad, přivezeš ho, musíš jej připravit, tj. min nařezat na kusy apod., to stojí Kč, u kroka na zabití - tj. cca 170 cm dostaneš 2kg masa ( pouze první třetina ocasu), i kdyby jej prodali za 2,5 tis, co plánujou, tak mají zpět pouze pořizovací cenu kroka, páč byli co vím po sedmém schodu za 5 tis., chovaj je cca 4 roky ( ty první dokonce 6), tak to záporný bude, ale to je hodně věcí, které začínají, jde o to, jestli se to bude Babišovi líbit...

Vyhláška evidentně jen umožňuje s minimálním průšvihem vyrovnat se s moravskou nabubřelostí kořistit na krokodýlech.Zásadním důvodem její existence je to, že krokodýlové ve Velkém Karlově žijou v podmínkách neslučitelných s welfare a díky jejich nízké chovatelské hodnotě i počtu není jiný způsob řešení situace, než je zabít. Celý záměr byl od začátku exhibiční amatérštinou jednoho zbohatlého šoumena. Ten pochopitelně po sérii hloupých a ještě hloupějších nápadů o firmu přišel a celý problém s krokodýly řeší Babiš, který firmu převzal. MF dnes 11.5.: většiny krokodýlů by se nový majitel postupně rád zbavil. Nebude chtít rozšiřovat chov, nebyl to nejlepší nápad. ( finanční ředitel AGRO Jevišovice). Aneb konec jedné pohádky o největší krokodýlí farmě v Evropě.

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru

loading...