Předmět Autor Datum
Doufám, že Babiš brzo chcípne velmi bolestivou smrtí...Nejvíce bych mu přál, aby skončil v nádrži me…
kaimánek 06.04.2012 15:41
kaimánek
Nechápu jak toto u nás můžou schválit, je vidět, že to je pouze otázka pěnez. Zasranej Babiš a zasra…
kaimánek 06.04.2012 15:54
kaimánek
jina jatka ti nevadi?
Enjoy The Silence 06.04.2012 15:58
Enjoy The Silence
Nevadí, Rendo.. prasata, krávy a slepice mají přeci menší právo na život. To, že jsou krokodýli chov…
AbE 06.04.2012 18:41
AbE
V první řadě se ve slově byrokrat píše y po b.
BlackFlame 06.04.2012 20:15
BlackFlame
Tak s tím gramatickým exkurzem jsi mě dostal. Naše češtinářky by se šly pověsit :-D. Ale jo, všem by…
Apophis 06.04.2012 21:04
Apophis
amen.
VlastíkPlamínek 07.04.2012 14:40
VlastíkPlamínek
Hups :-[
AbE 08.04.2012 06:10
AbE
S cim konkretne mas problem? Ja s tim mam problem. Problem mam s tim, ze puvodni majitel farmy se o…
bahno 07.04.2012 11:08
bahno
Tady spíš než o maso půjde o kůže. Vzhledem k tomu, jak málo masa na sobě ti krokodýli mají, tak se…
BlackFlame 07.04.2012 11:44
BlackFlame
Mě spíš zaráží, jak se v Evropě přistupuje, nebo alespoň nějaká velmi odhodlaná skupina, k chovu exo…
cc 07.04.2012 11:57
cc
Tak samo kuze taky dobry, obecne cim lip se povede zvire zuzitkovat tim lepe. S tou ekonomikou chovu…
bahno 07.04.2012 12:29
bahno
Jenom abych rozvinul tvoji myšlenku, pan Babiš si bude umět zařídit takové dotace, že... A jsme u to…
BlackFlame 07.04.2012 12:42
BlackFlame
Řekl bych, že je to degenerace člověka. Možná spíš degenerace systému. Ale asi bude jedno souviset s…
cc 07.04.2012 13:36
cc
Od starýho Říma se nic nezměnilo...
Apophis 07.04.2012 21:25
Apophis
...ta jatka budou vlastně taková krokodýlí Osvětim - zlikvidují se tu hybridní niláci dovezený do Ka…
kimbula 08.04.2012 10:07
kimbula
Myslím, že to je poněkud přehnané přirovnání...
4erw 08.04.2012 13:34
4erw
S těmi kříženci niláků, stejně jako hybridní populací pseudorohombiferů, to tak přehnané není. Valná… poslední
Epanterias 08.04.2012 17:54
Epanterias

Nevadí, Rendo.. prasata, krávy a slepice mají přeci menší právo na život. To, že jsou krokodýli chováni na farmě a nijak to neovlivňuje populaci v přírodě, na to přeci nemá vliv. Kuřecí pracky, uhynulá stará zvířata, atd. je přeci ekologičtější pálit v kafilerce, než tím krmit krokodýly.

PS - zasraní birokrati jsou s měkkým I podle vzoru jarní

S cim konkretne mas problem?
Ja s tim mam problem. Problem mam s tim, ze puvodni majitel farmy se o to snazil nekolik(rozhodne vic nez 5) let a nepovedlo se mu to. A prijde Babis, kamarad sem kamarad tam(jeste je otazka jestli kamarad se nejmenuje obalka) a najednou to jako zazrakem jde jak na dratku. S tim mam velkej problem.
S tim, ze nekdo chova nejaky, prakticky libovolny, zvirata, proto aby je zabil a snedl/snedli jini, za predpokladu rozumnych podminek chovu, zadny problem nemam.

Tady spíš než o maso půjde o kůže. Vzhledem k tomu, jak málo masa na sobě ti krokodýli mají, tak se chov na maso v našich podmínkách nevyplatí (výkrm, výhřev ubikací, atd. převýší cenu masa). Ekonomicky by samozřejmě nejlépe vyšel chov na farmách v zemích původu. Na druhou stranu pokud ta farma nahradí vybíjení populací ve volné přírodě, beru.

Jinak souhlas s Bahnem. Tohle mi vadí v současné české společnosti silně a poškozuje to konkurenční prostředí a možnost lidí poctivě podnikat. A nejde jen o tu farmu...

Mě spíš zaráží, jak se v Evropě přistupuje, nebo alespoň nějaká velmi odhodlaná skupina, k chovu exotických zvířat, kde se snaží chovy eliminovat, kvůli údajnýmu trápení zvířat, i když musím připustit, že po přečtení některých příspěvků, bych tomu dal taky hlas, a na straně druhé se schvaluje chov pro porážku. To mi hlava už opravdu přestává brát. Pokud by se danily příjmy ze všech odchovů, nejen v ČR, myslím, že by s žádným zákazem problém nebyl. Protože opravdu jde jen o prachy, zase a opět.

Tak samo kuze taky dobry, obecne cim lip se povede zvire zuzitkovat tim lepe. S tou ekonomikou chovu je to jejich vec, hodne jim hraje do karet "zaporna" cena krmeni(jedou to misto kafilerky, primarne se totiz jedna o chov kurat), je fakt ze ty naklady na vyhrev asi budou nemaly - ale jak rikam, to je jejich boj, po tom nam muze bejt putna.

Jenom abych rozvinul tvoji myšlenku, pan Babiš si bude umět zařídit takové dotace, že... A jsme u toho. Současný systém dotací zvýhodňuje ty, kteří mají hroší kůži a výdaje na vlastní byrokratický aparát. Oni mu to schválí a ještě mu tam nalijí mraky peněz. Takže ještě pěkně takhle. O udělování dotací něco vím. Je to jen další EU švindl vytvářející větší byrokratické aparáty a nefunkční modely. A z peněz se ve formě dotací k potřebným dostane samozřejmě zlomeček. Sama jistá výroční zpráva EU říká, že dotace jsou jen pro někoho, že celý systém přidělování je zasraný byrokracií a že to celé nefunguje. Navrhované řešení? Lít do toho víc a víc peněz...

Jinak pravda. Tohle a paradoxní snahy o zákazy chovu. Jde jen o populismus a peníze. A o nezměrnou tupost, do které moderní člověk (a moderní společnost) dospěl.

...ta jatka budou vlastně taková krokodýlí Osvětim - zlikvidují se tu hybridní niláci dovezený do Karlova z Thajska, pak by se to mohlo nabídnout EAZe pro vyčištění rasově nečistých chovů - např. z desítek rhombiferů chovaných v členských zoo EAZy je pouze jeden! homozygotní, je nadbytek samic u M. cataphractus, likvidují se vejce niláků a čelňáků,takže sem s nima - mohli by v Karlově ještě najít nějakého Mengeleho, který by tam mohl vyvíjet léky na rakovinu, imunitu atd., vlastně je to dobré rozhodnutí, jen to dotáhnout do konečného řešení...

S těmi kříženci niláků, stejně jako hybridní populací pseudorohombiferů, to tak přehnané není. Valná většina krokodýlů na farmách je stejně čistokrevná jako domácí plemena psů;-). To, že se vejce řady krokodýlů v chovech ani nedávají líhnout, případně se na nich pouze cosi zkoumá, je taky fakt. A nemusíme chodit daleko, dělají to i Zoo v ČR. A kupodivu nejen s krokodýly

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru