Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožování Physignatus cocincinus

Ahoj
Tak skusme založit nové téma.

Právě se snažím rozmnožit tyto agamy. Napište mi vaše zkušenosti a připomínky. Samice jsem odčervil, samec je napářil a dnes jsem se dočkal prvních 8 vajec bohužel neoplodněných ale samice dále hrabe a je vidět, že v těle další vejce má tak uvidíme jak se to bude vyvíjet.

Zatím ahoj

Tak další vejce přišla druhý den bylo jich 9 všechna krásně bílá. Možná z nich ale asi nic nebude samice snášela poprvé. Ale neztrácím naději a inkubuji. V dobrém substrátu a při dobré péči oplozená jajíčka neplesnivý.To mám vyzkoušené. Je zajímavé že samice ještě před snůškou žrala což u gekonů neplatí.

Jak jsi napsal, tak při správné péči plíseň nehrozí (jde spíše o plísně dospělců, ty se občas vyskytují). Ještě se nám nestalo, že by vajíčka zplesnivěla a to ani poté, co jsme na to jednou přišli až za dva dny, co nakladla, jenže vajíčka byla zničená od krmného hmyzu. Pak už jen optimální vlhkost substrátu a vzduchu a teplota. Při optimálu 28 stupňů celsia by se měli mladí líhnout tak za 80 dní. Co se týče odvápnění, týká se to hlavně samice, ale vzhledem k tomu, že agama kočičinská je docela robustní druh, tak bych jen mírně zvýšila vitamínové dávky, kvůli kalciu. Teď jde ještě o to, jaké vitamíny používáš.
Jinak přeji hodně štěstí

[mod]Za Kate shipperu, která to poslala na mail info(z)poradna(t)net:)), vložil a doufá, že se strefil pod správný dotaz: (Rce)[/mod]