Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elektroinstalace

Anžto nésu elektrikář (ale rád do toho vrtám) neznám všechna pravidla pro zapojování. Poradí mi někdo zkušenější?
Řeším elektroinstalaci osvětlení stojanů. Stojany jsou kovové, osvětlení je umístěno mimo terária a bude řešeno kompaktníma zářivkama. Nevím, jestli je potřeba řešit i zemění, nebo stačí elektriku přivést dvojdrátem. Celá haďárna je navíc jištěna fíčkem (proudová ochrana).

Já bych to ještě kousínek rozvinul.
Běžně používám v teráriích 15W miňonky, jako stínidlo keramický květináč. Nu a když mi přinesl kamarád několik "plat" miňonek, ale bajonetovejch, neváhal jsem a přezbrojil objímky na bajonetky. Jsou konstruovaný jinak než klasika co jsem měl. A stálo mě to chovnou samici aspisky. Francisciredi. Mmch. mámu naprostý většiny těch spisčat co jsou mezi námi. Prostě se nabalila na objímku, v noci, a když ráno automat zapnul světlo, dostala křeč a nedokázala zdrhnout. Takže se vlastně sama zabila, nicméně mojí blbostí. Samozřejmě že jsem okamžitě zabalil všechny objímky do vrstvy izolačky, ale pro tuhle zasloužilou mámu bylo pozdě.
Hadi mají suchou kůži, bez potních žláz, jeden by skoro řekl, že nevodivou, že? Empiricky dokázáno....