Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boa constrictor - pohlaví + návštěva veterináře

Dobrý den,
Poprosil bych Vás o radu, jak se dá pozant pohlaví u hroznýše královského?
Přiznám se, že ani s jistotou nevím, zda je můj svěřenec on, nebo ona :-[.
A druhý dotaz je, jestli je dobré preventivně nějak navštěvovat veterináře?
Ptám se proto, protože bych nerad něco zanedbal.
Předem Vám děkuji za odpovědi a nezlobte se, že zde otravuju, pro Vás, asi triviálními otázkami. :))

loading...

Zdarec,
pokud máš pouze jednoho jedince, tak pohlaví poznáš těžko. Obecně samci mají delší ocas než samice a větší rudimenty pán. končetin "drápky". Pokud ale nemáš pro srovnání opačné pohlaví, poznáš to těžko. Nejlepší je požádat zkušenějšího chovatele o sondování zvířete.
Preventivní návštěva je dobrá především pro veterináře - něco si přivydělá. Pokud zvíře nejeví známky nemoci, tak bych tam nešel.
Závěrem: ...lepší se hloupě zeptat, než hloupým zůstat...nikdo neví vše, ikdyž si to spousta lidí myslí.

Dovolím si doplnit, lehce snad i oponovat. Podle drápků lze pohlaví poznat docela snadno u jen trochu odrostlejšího zvířete. Samice má ony drápky zhruba tak velké jako okolní šupiny, samec má drápky podstatně větší, štíhlejší a "ostřejší". Aspoň tolik moje zkušenost s těmi několika hodnýši, co mi prošli rukama...
S návštěvou veterináře má Carlos pravdu. Na druhou stranu, může se stát, že s oním veterinářem díky takové návštěvě navážeš užší kontakt (a ten se může vždycky hodit ;-) )