Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boa constrictor vs. Python regius

Zdravim, již delší dobu uvažuji o tom, že ke svému hroznýškovi pořídím ještě krajtu královskou.
Proto se chci zeptat co by se stalo, kdybych teď ke svému hroznýši kterej už je vzrostlejší, dal do terária mládě krajty (až trochu odroste tak bych jí samozřejmě nechal zbudovat vlastní prostor).
Vím, že někteří chovatelé mají tyto hady v jednom prostoru a k žádným problémům údajně nedochází, ale nevim jestli by bylo moudré dát dohromady dva jedince mezi kterými je takový velikostní rozdíl.
Takže prosím někoho kdo s tím má zkušenost nechť mně poučí, abych nespáchl nějakou blbost.
Předem díky :-)

Jako opravdu krátkodobé a přechodné řešení to lze realizovat. Tito hadi se liší jak velikostí, tak způsobem života, proto trvalý společný chov nelze doporučit. Pokud je to, jak píšeš na čas a dáš pozor při krmění (nejlépe každého zvlášť), můžeš to zkusit. Každopádně, nové terárium budeš muset "zbudovat" tak jako tak. Tak to neodkládej a udělej to hned. Odměnou ti bude klidný spánek a dobrý pocit, že zvířata se navzájem neruší a nestrádají... ;-)

Pokud bych někdy uvažoval o společném chovu těchto hadů, tak by to bylo určitě až v dospělosti P. regius a to ještě pouze na přechodnou dobu. Prvním důvodem je rozdíl ve velikosti, druhým místo původu a s tím související odlišné podmínky chovu obou druhů.