Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gonyosoma oxycephalum

Dobrý večer.

Potrebujem poradiť.Mám samca,má zhruba 20 mesiacov a veľkosť cca.150cm.Kupil som ho ako niekoľkomesačné mľada
a hneď od začiatku perfektne prímal skákavky myši.Po čase už lovil odrastené myši,vždy bez problémov.Potom zrazu pri veľkosti asi 120 cm,prestal o myši uplne javiť záujem a nereagoval ani na predkladané potkany,mastomyši a škrečky.
Tak som skusil ponuknuť kurence(mrazené) a tie primal opať určitý čas veľmi rád.Teraz prestal žrať aj tie.Pradkladám mu ich
často,stiedam to s roznymi hlodavcami,ale bez uspechu.Skrmujem teda andulky,zebričky a iné živé vtáky,čo je pre mňa
finančne náročné.Poraďte prosím akým sposobom ho opať prinutim prímať hlodavce,alebo mrazené kurence.ďakujem Peter.

Gonyosomy jsem sice nechoval, ale občas se setkám s takovou situací u jiných hadů. Pokud had nejeví klinické příznaky nemoci a je v dobrém výživném stavu, s klidem ho nechám hladovět a občas nabídnu nějaké sousto, to většině hadů jedině prospěje a ty alespoň něco ušetříš:-). Můj C.hortulanus to vydržel 8 měsíců a pak postupně začal přijímat myši, potkany bez problémů. Hlavně prosím zapomeň na násilné krmení.