Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka červená

Dobrý den,dostala jsem užovku červenou asi 1,5 rok starou.Před pěti dny se jí zakalili oči a zbarvila kůže,ale ke svlečení nedošlo.Vrátila se jí původní barva očí a barva těla se také vrací k normálu.
Mohli byste mi prosím říct,co je toho příčinou?
Děkuji Lenka Drengubáková

Vydrž, ona se vysvleče. Proces ekdyse trvá několik dní od fáze zakalení, kdy se mezi starou a novou pokožkou objeví mezikožní mok, který napomáhá jejich oddělení, která trvá 3-7 dní přes fázi vstřebání. To tento mok zmizí, hadovi se vrátí téměř původní jas barev. Po několika dnech od vstřebání cca 5-7 dní dojde k vlastnímu svleku staré pokožky. U mláďat a malých hadů je tento proces rychlejší, u starších hadů delší. U gutty by tento proces měl trvat 7 - 10 dnů.