Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hadi a vitaminy

Ahoj všem.

Chtěl jsem se zeptat jestli, když krmíte hady tak jim dáváte extra vitamíny a vapnik jako se davají ještěrům?
Nebo hadovi staci to co dostáva přimo v miších.

Díky za odpověď.

Já ještě moc zkušeností nemám, ale hodně jsem toho načetla. Někde se píše, že by se měli dávat hadovi 2x do roka vitamínové koktejly, ale já osobně si myslím, že pokud si potravu doma chováte (teď tím myslím myši), stačí jim dát den před jejich smrtí nějaký ovoce nebo zeleninu bohaté na tyhlety vitamíny. Had to z nich získá relativne přirozenou cestou a co se týče UV, tak já to nevedu, svítím normální žárovkou, ale chovatelka, od které mám svou gutku to viřešila jednoduše: v létě, když je tak 27-30°C své hady chňapne a jde snima na chvíli ven, a prý se jí krásně zbarvují....

PS:Omlouvám se za případné pravopisné chyby...